verteld aan en opgetekend door Riet Clazing Mijn broers en zussen leven allemaal nog. Jan, Kees, Ans en Ria wonen in Akersloot. Ik heb tien kleinkinderen: Koen, Renate, Lisa, Debby, Romy, Roel, Luke, Suzanne, Angela en Brian. De oudste is dertien en de jongste is een jaar. Ik ben een geboren en getogen Akersloten En ik blijf Akersloter, ik zou niet naar een andere plaats willen verhuizen. Mijn hele leven heb ik Akersloter kameraden en kennissen gehad en dat heb ik posi tief ervaren. Toen Paul Buur in 1995 overleed kwam Ber Buter in ons kaartersrondje. Met het overlijden van Gerrit Leijen kwam er een eind aan het jarenlange kaarten. Ik heb een gelukkig huwelijk gehad. Mijn leven is goed verlopen maar het overlijden van mijn vrouw is iets dat ik heb moeten meemaken. Dat is een hele verandering, 't Bijzondere in mijn leven vond ik dat ik thuis de deur sloot en met mijn vrouw in ons eigen huis ging wonen. Ook de geboorte van de kinderen was heel bijzonder. Wat moet ik verder van het leven denken. Als ik het opnieuw zou moeten doen, zou ik het niet veel anders doen dan ik 't nu gedaan heb. Je leefde zoals een ander leefde. Misschien zou je sommige dingen wel anders doen omdat je in een andere tijd leeft. Dat weet ik niet. Maar je krijgt de kans niet om je leven over te doen. Je vraagt je wel eens af: als je de keus had, zou je weer dertig willen zijn? Ik heb er geen behoefte aan. Zolang als ik gezond blijf en beweegbaar hoop ik dat ik nog een hele tijd mee mag. 17

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 17