rijk. Toen de fabriek de vrachtwagens verkocht en het vervoer in andere handen overging ben ik gaan solliciteren en bij de Naco te rechtgekomen. Van 1968 tot 1972 werkte ik op de lijndienst. Toen ben ik bij Beentjes en de Bruin gaan wer ken, van alles wat. Van en naar de Hoogovens, schoolreisjes en ouden van-dagen ritjes, Ik kon de bus ook zelf huren. Op die manier reed ik voor de handbal, de voetbal, het Vrouwengilde en naar bruiloften. Twintig jaar lang heb ik met veel plezier in de bus gereden en ook het een en ander meegemaakt. In de Hoogovenbus, als we op de terug weg voor de spoorbomen van Uit- De eerste auto met Piet gecst moesten wachten zeiden ze tegen mij: "Dat hebben we bij en Tine. Klaas Verduin of bij Kees Nijman nooit." Maar bij de andere chauf- Foto 1962 feurs zeiden ze natuurlijk precies hetzelfde. Ik reageerde daar niet op. Maar de een kon er tegen, de ander niet. Tinie Leijen-Buter en Afra Schouten-Dekker met hun Ie kind. Foto 1961 We hebben achttien-en-een-halfjaar aan de Simon Pau- welslaan gewoond, tot 1975. We kregen de mogelijkheid een groter huis te bekostigen en verhuisden naar de Maar ten Luther Kingstraat no 7. Daar keken we ook uit op de Geesterweg. We woonden daar tot 1991. Toen Theo als laatste de deur uitging hebben mijn vrouw en ik gekozen voor wat kleiner wonen, de badkamer en de slaapkamer beneden. We verkochten ons huis aan Corien en zijn naar de Hoocamp gegaan. Maar ik kon daar niet wennen. Het was me er veel te stil. Ik ben een keer met de Storeyclub naar de vogeltjesmarkt in Antwerpen gereden. Ik stond op de Keizerlei te wach ten om de mensen weer op te halen. Daar liep een oud stelletje langs de weg. Drank in de man, één van de leden van de Storeyclub was zo vrolijk dat hij een tik tegen het hoedje van het vrouwtje gaf. Dat namen die mensen niet en ze belden de politie. In een ommezien stonden er politiewagens om de bus. Dat werd knokken met de poli tie. Het eind van het verhaal was dat ik met negen perso nen minder als ik gekomen was onder politiebegeleiding Antwerpen uitgebracht werd. 15

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 15