Aan de Simon Pauwelslaan zijn onze 4 kinderen geboren: Piet op 8 augustus 1958, Tine op 17 december 1960, Corien op 30juni 1962 en als laatste Theo op 18 november 1965. Toen onze oudste geboren moest worden zat ik in dienst op herhalingsoefeningen. Ik heb geprobeerd om vrijstelling te krijgen, maar dat ging niet door. Ik zat in Mill en werd 's mor gens om vijf uur gewekt. Ik moest naar huis, de be valling ging komen. Ik ben met een melkwagen mee gereden naar een spoorwegstation en op de trein ge stapt richting Uitgeest en van Uitgeest op de fiets naar huis. Vlak bij huis stopte Gerrit Leijen in de auto van Van Til. Hij zei: "Gefeliciteerd, je bent vader van een zoon geworden". Piet was om zes uur geboren en ik was om tien uur pas thuis. Gelukkig dat mijn zus Ans bij ons sliep. Toen de jongste geboren werd was ik net op tijd thuis. Ik kwam met de vrachtwagen uit Brussel. Piet en Afra met kleine Piet en Tine. Simon Pauwelslaan. Foto 1961 De kinderen gaf je een opvoeding zoals je dacht dat je het goed zou doen en dat wilde je altijd anders dan je ouders hebben gedaan. Ik wilde geen boeman zijn en gaan straffen wanneer ik van m'n werk kwam. Daar hield ik niet van. En dat gebeurde ook niet. Afra was wijs genoeg om dat zelf ter hand te nemen. Ik heb jaren op een motor gereden. Toen we twee kinderen hadden zaten we er met z'n vieren op. Eén kind op de tank en één tussen Afra en mij in. In 1962, toen we drie kinderen hadden heb ik een auto gekocht. Ik was de eerste in de straat die een auto had. De vriendschap met Gerrit en Tinie Leijen dateert van 1957. Ze kwamen een half jaar na ons in de straat te wonen. We gingen bij elkaar op de koffie, ik ging met Gerrit naar de tuin en naar de voet bal, de vrouwen samen achter de kinderwagen. Toen we kinderen hadden, trokken we hele weekenden met elkaar op. We hadden een kaartersrondje met Paul Buur en Henk de Goede, dan kwamen de dames om tien uur een borreltje halen. Die vriendschap is altijd ge bleven, ook nadat we waren verhuisd. Ik heb twintig jaar op een vrachtwagen gezeten. Een jaar of vijf bij de L.T.B., daarna op de tankwagens van de Melksuikerfabriek en een jaar of zes bij de linoleumfabriek, ritten naar België en Frank- 14

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 14