niet voor een "nachie" blijven. Onder één dak slapen was er toen niet bij. Op een dag kwam ik van mijn werk thuis en mijn vader vertelde dat hij van burgemeester Van den Heuvel bericht had gehad of ik langs wilde komen. Ik ging 's avonds naar zijn huis aan de Julianaweg. De burgemeester vertelde dat hij een huis voor me had aan de Simon Pauwelslaan voor f 12.000, Mijn vader zei: "Die kans voor deze prijs krijg je nooit meer". Dus ik naar m'n schoonouders toe om er over te praten. Ik trouwde met Afra Dekker op 1 mei 1957. Afra was toen 25 jaar en ik moest nog 23 worden. Die dag werd ik 's morgens van huis gehaald om de bruid te halen met Roemer, die toen al een eigen taxi had. De bruid zag er heel mooi uit. Ze maakte haar eigen kleding. We gingen eerst naar 't gemeentehuis van Assendelft. Jan Sernee uit Akersloot was daar ambtenaar van de burgerlijke stand dus we wer den door een Akersloter getrouwd. Van het gemeentehuis naar de kerk en daar vandaan naar een klein cafeetje. Eerst een broodmaaltijd en dan de bruiloft. We hadden op de trouwdag geen receptie want in de bruidsdagen hadden we de receptie al gehad, op één zondag in Akersloot en op één zondag in Assendelft. Voor kennissen hadden we nog een aparte feestavond. Dat gebeurde allemaal thuis. Een van de ouders van mijn schoonouders was kortgeleden overleden. Zo doende mocht er op de bruiloft geen muziek komen. Het feest was om twaalf uur afgelopen. De bruiloftsgangers uit Akersloot werden met een bus weer naar huis gebracht. Dat had mijn vader geregeld. Die bruiloft in 't café werd door de ouders betaald. Want zolang ik ongetrouwd was, had ik mijn verdiende geld nooit mogen houden. Dat gaf je thuis over en je kreeg zakcenten. Ik kreeg toendertijd vijf gulden in de week. Ik kon er geen bokkesprongen mee maken maar ik kon me redden. Maar sparen kwam er niet van. De inrichting van het huis werd betaald door de ouders van Afra en mij. Balatum op de vloer, een kolenkachel, een slaapkamer ameublement en twee clubs. We hadden geen radio, geen wasma chine. Een douche en geyser waren er niet. Bode Maarten Kerssens kwam elke zaterdagmorgen de aflossing en hypotheekrente opha len. Dat was meen ik f 8,95 in de week. We hadden een hypotheek bij de gemeente met een vaststaande rente van 4 procent en een looptijd van 30 jaar. 13

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 13