no.10 wonen. Mijn moeder is in 1976 overleden. Mijn vader heeft nog in Strammerzoom gewoond en is op 75-jarige leeftijd overle den. Vaders broers zijn overleden. Van zijn zussen woont Nel in Strammer zoom als mevr. Braas, Bets in Bakkum als mevr. Hoebe en Gré leeft in het klooster met de naam zuster Ambrosina. Ik heb al jong als aspirant bij Meervogels ge voetbald. Maar ik ben er toch weer afgegaan want zo'n goede voetballer was ik niet. Toen ik achttien was heb ik mijn rijbewijs ge haald en autorijden werd mijn levenslange be roep. In die tijd ging ik ook op dansles bij Jaap en Tiny Smit in Castricum. Lekker dansen en dan met dat meisje uit en dan met die. Toen ik dan sen kon, ging ik op zondagavond en ook wel op zondagmiddag met een hele groep op pad. Altijd op de fiets. Mijn kameraden waren Jan Kaptein, Cor Sander, Cees Swart, en mijn broer Gerard. Op zaterdagavond gingen we nooit weg, dan zaten we met dezelfde ploeg kameraden een potje te kaarten. Piet Schouten en Afra Dekker Op een avond in 1955 ging ik met Cor Sander naar Assendelft om te dansen. Daar heb ik Afra Dekker (geboren in Assendelft op 24 mei 1931voor 't eerst ontmoet. We kwamen nooit in Assendelft maar 't heeft zo moeten zijn. Ik maakte met haar een afspraakje voor de volgende week. Vroeger haalde je een meisje van huis en dronk eerst koffie bij haar ouders. De ouders moesten weten met welke jongen hun dochter omging. En aan het eind van de avond bracht je je meisje weer naar huis. Dan zaten ze thuis op haar te wachten. Het dansen begon altijd om acht uur en om twaalf uur wasje meestal weer thuis. De danszalen sloten gewoon om die tijd. Ik had wel eerder een meisje, maar geen verkering. Maar met Afra werd het echte verkering en het is nooit meer uitgeweest. Dus ging ik twee jaar lang op de fiets naar Assendelft. Een zus van Afra had verkering met Bert Groen uit Uitgeest. We hebben die tijd veel met elkaar opgetrokken. Al was het weer nog zo slecht, je mocht 12

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 12