12 Mei. Tot secretaris dezer gemeente is benoemd de heer J. Hen nes, burgemeester, wiens benoeming is goedgekeurd bij Kon. Be sluit. 5 Juni. Openbare verkooping te Akersloot, in den herberg van Scheringa, vanouds genaamd "Het Zeemans Welvaren", bij de Vlot brug, op Donderdag 18 Juni 1901, 's voormiddags ten 10 ure, van het Huis met Erf en Weiland, in den Koogerpolder, gemeente Akersloot, groot 1 hectare, 40 aren, 72 centiaren, behoorende tot den Boedel van den Heer P. Slooten. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris P.A. de Gelder te Stompetoren. 30 Juni. Gemeenteraadsverkiezingen. Voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren P. Dil, J. Meijne en H. Reijne. Voor de vacature van den heer Mul is zonder stemming gekozen de heer M. Groot. 7 Juli. Herkozen als leden van den gemeenteraad de heeren J. Meijne en P. Dil. 1 Sept. Den 28 Augustus werden den kinderen der openbare school te Koogerpolder een prettige dag bereid. De reis ging per boot langs Zaan en Noordzeekanaal naar IJmuiden. Daar werd aan het strand genoten en de zee bewonderd, die dien dag zeer onstuimig was; de golven sloegen over de pieren. De duinen waren natuurlijk een bij zondere welkome speelplaats. De tocht ging langs denzelfden weg weer terug; 's avonds 7 uur was men weer thuis. De commissie tot wering van schoolverzuim, die met steun der ouders het feest tot stand bracht, verdient een woord van dank. 22 Sept. Geslaagd als surnumerair voor 's Rijks Belastingen en Accijnsen de heer A. Hennes. 6 Oct. 25-Jarige Echtvereeniging op 15 October a.s. van J. Hennes en M. van der Oord. 9 Oct. In het Alcmaardermeer vertoonen zich vischotters. Reeds 15 fuiken van den visscher C. Nool, te West-Knollendam, zijn totaal vernield. Er wordt gevreesd, dat die beesten de Zaanstreek zullen naderen. 83

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 85