ring van 73 m. en 65 vr., totaal 138, alzoo eene vermindering van 18 m. en 1 vr., totaal 19, zoodat de bevolking op 31 December 1900 bestond uit 768 m. en 780 vr., totaal 1548 personen. Er werden 12 huwelijken voltrokken. 10 Febr. Ter gelegenheid van het huwelijk der Koningin werden de armen bedacht en de schoolkinderen verrast met een wandschotel met de portretten van H.M. en haar gemaal. Verder wapperde overal vlaggen en werd door de burgers feest gevierd. 20 Febr. De raad dezer gemeente heeft met het oog op de wet op den leerplicht tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd, te Akersloot de heeren: Appelboom, Sernee, Blokker en van 't Hof en te Koogerpolder de heeren: M. Slooten, H. Reijne, R van der Oord en T. Groot. 27 Febr. Den 24 Februari geraakte de landman D.M. met paard en wagen in de ringsloot van de Schermer bij den tweede molen, waar schijnlijk door het schrikken van het paard. Daar er spoedig hulp kwam opdagen werden D.M. en zijne vrouw gelukkig gered. Met veel moeite werden ook paard en wagen op het droge gebracht. 13 Mrt. Boelhuis te Akersloot, ten huize van den heer J. de Jager, op Woensdag 3 april 1901, voormiddags 10 uur, van: 5 puik beste Kalfkoeien, die gekalfd hebben, 2 Herfstkalveren, 1 Geldekoe, 1 Hokkeling, 2 Kuikalveren, 2 Oonschapen met Lammeren,, Boeren wagen met toebehooren, Driewielde Kar met Ierbak, Kapwagen op veeren. Tuigen, eenige Landbouwgereedschappen, benevens 8000 pond Meel, enz. Notaris L. Top. 28 Apr. Op den 30 April a.s. hopen mijn geliefde ouders Theodorus Kraakman en Grietje Kaptein den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaren in den echt vereenigd werden. Boekei, Akersloot Hun dankbare eenige zoon Jan

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 84