Uit de Alcmaarsche Courant van 1901 Ingekomen brieven 11 Jan. Zuid-Schermer. In den onlangs gehouden vergadering van het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente alhier, kwam een adres in van 123 lidmaten, waarin verzocht werd om terug te komen op een vroeger genomen besluit om het kerkgebouw alhier te verkoopen en deze gemeente met Driehuizen te vereenigen. Adressanten wenschten deze kerkelijke gemeente in stand te houden, al moest de kerkelijke hoofdelijke omslag dan ook wat worden verhoogd. De gemeente telt ruim 140 lidmaten. 18 Jan. Op de Alcmaarsche meer en het Noordhollandschkanaal wordt tegenwoordig in de ijsbijten veel visch gevangen. Een visscher alhier kon onlangs niet minder dan 800 pond visch verzenden. Een vriendelijk verzoek. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U het onderstaande in Uw veelgelezen blad te willen opnemen. In de gemeente Akersloot bestaat eene volks bibliotheek, die ik zeer gaarne wenschte aangevuld te zien met de gelijke, geschikte werken. Fondsen, waaruit eenig geld kan verkre gen worden om nieuwe boeken te koopen, bestaan hier niet, terwijl ook de werken kosteloos ter lezing worden gegeven, zoodat ik met het vriendelijk verzoek tot de lezers der Alcmaarsche Courant" kom: help een handje en zie eens in Uw bibliotheek of niet een enkel exemplaar door U aan mij opgezonden kan worden. Eenvoudige lectuur is zeer gewenscht. In de hoop niet te vergeefs een beroep gedaan te hebben op de bekende vrijgevigheid mijner landgenooten, als het een goed doel beoogt, teken ik, met onder dankzegging voor de beleefde plaatsruimte. Alkmaar, 16 Januari 1901. De Bibliothecaris der Volksbibliotheek te Akersloot. 25 Jan. De bevolking bestond op 31 December 1899 uit: 786 m. en 781 vr., totaal 1567 personen. Zij vermeerderde door geboorte met 17 m. en 22 vr., totaal 39. En door vestiging met 38 m. en 42 vr., totaal 80, alzoo eene vermeerdering van 55 m. en 64 vr., totaal 119. En verminderde door overlijden met 12 m. en 11 vr., totaal 23 en door vertrek met 61 m. en 54 vr., totaal 115, alzoo eene verminde - 81

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 83