Opening Geesterweg Afbeelding 21: Geesterweg ter hoogte van jachthaven Laamens. Foto circa 1960. Afbeelding 20: Aanleg rotonde in het centrum. De foto is genomen tijdens de renovatie van de R.K. kerktoren. één maand dient het werk te worden opge leverd. Voor iedere dag dat de aannemer het werk te laat ople vert kan een geldboete worden opgelegd van 25,Nu de teer- deklaag is aangebracht wordt de weg verder afgewerkt. De kruisin gen met de Sluisweg, Raadhuisweg en Rommeldijk worden afgewerkt, bermen worden ingezaaid, bermpalen en lichtmasten worden geplaatst. Nergens in de archieven is te vinden wanneer de weg officieel in gebruik wordt gesteld. Waarschijnlijk heeft er nooit een officiële opening van de weg plaatsgevonden. Vermoedelijk is steeds een gedeelte van de weg in gebruik genomen. In het najaar van 1951 is de hele weg opengesteld voor het verkeer. De ingebruikstelling van de weg ver loopt niet zonder problemen. De ge brekkige verlichting van de weg geeft aanleiding tot klachten, daarom wor den extra lichtmasten geplaatst. Er ger is dat bij hevige regenval een ge deelte van de Rommeldijk (Roemers- dijk) onder water komt te staan. Het aanbrengen van een extra straatkolk aan de Rommeldijk voorkomt ver dere wateroverlast. Een gevaarlijk punt is de aansluiting van de Geester weg met de Rijksweg langs het ka naal bij het pontveer. Het verkeer dat op of van het pontveer komt rijdt direct de Geesterweg op met alle gevolgen van dien. Ook de A.N.W.B. wordt om een oordeel gevraagd. De A.N.W.B. spreekt van een onhoudbare toestand. In 1954 wordt de aanlegkade van de pontveerhaven enige meters verplaatst, zo is er voldoende ruimte om het pontveer op en af te rijden. 77

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 79