Plannen tot het opnieuw opstarten van de werkzaamhe den Ook wordt de kronkelige Strammersloot rechtgetrokken, de afge sneden stukken Strammer worden gedempt. Afbeelding 16: De kronkelige Strammer, gezien vanaf de Kerke dijk (Raadhuisweg) in de richting van het Gemaal. De foto is genomen in het begin van de 20ste eeuw. Het Gemaal was toen nog voorzien van een schoorsteen t.b.v. de stoomketel. De inval van de Duitsers in Nederland tezamen met de machtsover name heeft, vooralsnog, geen invloed op de werkzaamheden aan de Geesterweg. Op 16 april 1941 vond een aanbesteding plaats voor het maken van de twee betonnen bruggen 1 brug in Uitgeest en 1 in Akersloot) die in het tracé zijn opgenomen. Cornelis de Wit uit Uit geest is met 8.399,de laagste inschrijver, en hem wordt het werk gegund. Enige tijd later worden alle werkzaamheden aan de Geesterweg stilgelegd, het grootste deel van het zandbed is dan in middels gereed. De overeenkomst met Cornelis de Wit betreffende de bouw van de twee betonbruggen wordt ontbonden. De werkzaamheden worden vele jaren opgeschort, alleen het meest noodzakelijke onderhoud wordt uitgevoerd. Op 30 november 1949 wordt de verdere aanleg van de weg behan deld in de vergadering van Dijkgraaf en Hoogheemraden. In het plan van aanpak is te lezen dat er weer voldoende bouwmaterialen voorhanden zijn om de verplichtingen jegens de gemeente Uitgeest en Akersloot na te komen. Wel is het prijsniveau van lonen en mate rialen zodanig gestegen dat er een nieuwe begroting wordt gemaakt. 74

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 76