Grondwerk Geesterweg Afbeelding 14: De woning bewoond door Kees Groot nabij het Schouw) die voor de aanleg van de Geesterweg is gesloopt Op de voorgrond een gedeelte van de pontveerhaven. De tweede woning is pas na oorlog gesloopt. Deze woning was ge legen nabij het Schouw. De eigenaar van de woning was D. Timmerman, die de woning verhuurde aan Kees Groot. Kees Groot is tot na de oorlog in de huurwoning blijven wonen, daarna is hij naar de provincie Groningen verhuisd. Afbeelding 15: Zandafgraving t.b.v. de Geestemeg; le van links is Freek Metselaar. 2e van rechts is Klaas Ridder. In februari 1940 wordt officieel gestart met het grondwerk voor de Geesterweg. Nederland is gemobiliseerd, maar de oorlogsdreiging is nog geen reden om de start van de werkzaamheden uit te stellen. Het Hoogheemraadschap voert het grond werk in eigen beheer uit. Met veel handkracht wordt een zandbed aan gebracht als ondergrond voor de weg- fundering. Ook Akersloters zijn inge- 'i- Sr-1*- tïSÉSË huurd om deze klus te klaren. Het zand is afkomstig van de hoog gelegen strandwallen van Uitgeest en Akersloot. Zo is in Akersloot zand afgegraven van de hooggelegen tuin gronden langs de Koningsweg. Ook op Dorregeest worden enkele percelen afgegraven. Met handkracht werd het zand in kipkarren gespit. De met zand gevulde kipkarren werden via rails naar de plaats van bestemming gereden, en daar gelost. Ook worden sloten omgelegd of opnieuw gegraven. Onder de weg worden duikers aan gebracht, om de waterhuishouding van de polders niet te verstoren. 73

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 75