Afbeelding 12: Foto van de Pontweg Crimpenmet links het huis van Velzeboer, daarachter de molen "De Oude Knegt". verschillende polders in Uitgeest en Akersloot zijn aparte afspraken gemaakt. De benodigde grond voor de Geesterweg werd niet aange kocht maar geruild met grond die het Hoogheemraadschap al in ei gendom had. Het Hoogheemraadschap neemt van de gemeente Akersloot ook de bestaande weggedeelten over die in het tracé van de Geesterweg vallen. Zo worden de kruisingen van de Geesterweg met de Sluisweg, Raadhuisweg en Rommeldijk overgenomen. Boven dien loopt een gedeelte van het nieuwe tracé over de bestaande Pontweg Noord (De Crimpen). Voor een bedrag van 1 gulden worden deze gronden overgenomen door het Hoogheemraadschap. In afbeel ding 11 een overzicht van de grond aankopen en vergoedingen die het Hoogheemraadschap heeft betaald. Het overzicht is nog niet compleet; met enkele grondeigenaren waren de onderhandelingen nog niet afgerond. Het overzicht is opgesteld in 1941. Het nieuwe tracé van de Geesterweg liep zoveel mogelijk buiten de bebouwing om. Toch stonden er twee bestaande woningen in het nieuwe tracé van de weg. De eerste woning was gelegen aan de Rommeldijk (Roemersdijk), zie afbeelding 7 en 13. De eigenaar was Jan Dil Pzn visser van beroep, als vergoeding ont ving hij 5000,- voor de woning met erf en tuingrond. Als vervan gende woonruimte kocht hij een andere woning aan de Meerweg (huidige nummers 17-19) terug. Afbeelding 13: Geheel rechts de woning van Jan Dil Pzn aan de Rommeldijk, die gesloopt is voor de aanleg van de Geesterweg. Het pand geheel links is de smederij van Melker. 72 I

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 74