Voorbereiding en grondaankopen Geesterweg Afbeelding 9: De Meerweg enkele jaren na de wegverharding. Foto uit 1949. project laten uitvoeren. Hierbij wilde de gemeente ook de gemeen telijke stratenmaker Jan van der Eng tijdelijk aan het Hoogheemraadschap verhuren. Zo wordt geen grote aanslag gedaan op de zeer slechte financiële positie van de gemeente. Op 16 no vember 1938 wordt het contract getekend door burgemeester Van den Heuvel en het College van Dagelijks Bestuur van het Hoogheemraadschap. Voor een bedrag van slechts 11.000,- wor den de Fielkerweg, Boschweg, Kerk- laan en Meerweg verbreed en op nieuw bestraat. Maar de inkt van het contract is nauwelijks droog of de ge meente krijgt een financiële meeval ler. Door verkoop van aandelen van een gemeentelijk nutsbedrijf krijgt de gemeente Akersloot opeens veel geld binnen.Uiteindelijk wordt de weg- verbetering van de Boschweg, Kerk- laan en Meerweg in 1939 uitgevoerd, maar niet als werkver schaffingsproject. Ook wordt de gemeentelijke stratenmaker niet aan het Hoogheemraadschap verhuurd. Het Hoogheemraadschap blijft wel betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van de werkzaam heden. De gehele weg verbetering wordt door wegenbouwbedrijven uitge voerd. Zo wordt bijvoorbeeld de firma F. v/ d Pol uit Heiloo inge huurd om de Kerklaan opnieuw te bestraten, voor een prijs van 35 cent per m2 Tegelijkertijd werkt het Hoogheemraadschap de plannen voor het nieuwe tracé van de Geesterweg verder uit. Enkele technische de tails over de nieuwe weg worden aan de gemeente schriftelijk be kend gemaakt: Totale lengte van de weg 6300 m (Uitgeest en Akersloot) Kruinbreedte weg inclusief bermen is 16,5 m. De behardingsbreedte is bepaald op 5,5 m. Er komen 2 bruggen in de nieuwe weg. Naast de weg is ruimte gereserveerd voor een rijwiel pad van 2,1 m breed. 1 m berm is gereserveerd voor de PEN t.b.v. elektriciteitskabels. 69

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 71