Een noodoplossing voor Akersloot om. Bovendien is men bezig met de aanleg van de weg Hembrug (Zaandam) naar Limmen, de nieuwe weg zou hierop perfect aan sluiten. In de loop van 1938 wordt een nieuw tracé ontworpen, in het Waterschapsblad van het Noord-Hollands Noorderkwartier staat de volgende omschrijving van het nieuwe tracé: Nog in den loop van het jaar 1938 werd vervolgens een geheel nieuw tracé ontworpen, dat aanvangt bij den provincialen weg Limmen- Hembrug tegenover het station Uitgeest, de Molentocht van den polder De Zien in noordelijke richting volgt, daarbij kruisende den Castricummerweg, voorts loopt bewesten de molen "De Zien(hui dige molen "De Kat") vervolgens kruist het uitwateringskanaal van het gemaal van de Castricummerpolder en dan verder met een aan tal bochtafsnijdingen den Dorregeester en den Ouden Dorregeester- weg (ook wel "groene dijk" genoemd) volgendede grens der ge meente Akersloot overschrijdt. In deze gemeente kruist het nieuwe tracé de Schulpvaart op korten afstand ten westen van het gemaal van den Groot Limmerpolder en loopt verder in noordelijke richting langs de oostzijde van de Strammersloot, kruisende den Sluisweg en den Raadhuisweg, om na de kruising van den Rommeldijk (te genwoordig Roemersdijk) in hoofdzaak den bestaanden weg te vol gen en aan te sluiten aan den rijksweg langs het Noordhollandsch kanaal bij het Schouw te Akersloot. Het nieuwe tracé roept bij de Burgemeester en Wethouder van Akersloot nog veel vragen op. Er volgen enkele gesprekken met het Hoogheemraadschap om de vele details te bespreken. Uiteindelijk reageren B&W positief op het nieuwe tracé. Maar Akersloot wil ook dat de bestaande toegangsweg via het sluisje wordt verbeterd, en dat de Boschweg, Kerklaan en Meerweg worden verbreed. Bo vendien is Akersloot bang dat het nog jaren mag wachten op de nieuwe weg. Vermoedelijk heeft de gemeente niet voldoende geld en of kennis in huis om deze wegen te verbeteren. Dus wordt met het Hoogheemraadschap verder gepraat over dit probleem. Na lang praten gaat het Hoogheemr aadschap akkoord met het verbeteren van deze wegen. Het hoogheemraadschap werkt de plannen verder uit. Er volgt een uitgebreide briefwisseling tussen de gemeente en het Hoogheemraadschap met één belangrijk onderwerp: de centen. Bur gemeester Van den Heuvel doet zijn uiterste best om de kosten zo laag mogelijk te houden. Zo wil de gemeente de wegverbetering van de Kerklaan, Boschweg en Meerweg ook als werkverschaffings- 67

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 69