Tracé Kerklaan In oktober 1937 wordt het plan van het Hoogheemraadschap aan de gemeente gepresenteerd. De verbeterde weg volgt zoveel mogelijk de bestaande weg tussen Uitgeest en Akersloot. De bochtige weg tussen Akersloot en Uitgeest wordt rechtgetrokken en omgevormd tot een brede doorgaande weg. Het voordeel is dat op deze wijze weinig grond moet worden aangekocht. De provincie staat ook ach ter het plan, en plaatst de weg op het "Aanvullend Provinciaal Wegen plan". Dit geeft een behoorlijke zekerheid dat de wegverbetering mag worden uitgevoerd, bovendien is een jaarlijkse financiële ver goeding voor onderhoud en afschrijving van de weg hiermee veilig gesteld. Gelukkig is het eerste ontwerp, voor het gemak tracé Kerklaan ge noemd. de tekentafel niet ontstegen. De weg zou het dorpsbeeld van Uitgeest en Akersloot ingrijpend hebben veranderd. Als het tracé Kerklaan zou zijn uitgevoerd, dan zouden de Kerklaan en Boschweg nu een drukke en doorgaande weg zijn met veel vracht verkeer. Probeert u zich voor te stellen hoe de weg onderstaand tracé volgt: In Uitgeest starten we bij spoorwegovergang de Kleis we volgen de Middelweg, Loet, (Oude) Dorregeesterweg (Klein Dorregeest), we kruisen de Fielkerweg en Hemweg, om via de Boschweg over de Kerklaan te rijden. Via een nieuwe weg die loopt naar de Pontweg Noord (huidige Crimpen) bereiken we Het Schouw, waar de weg aansluit op de nieuwe rijksweg langs het kanaal. Op afbeelding 3 is het tracé Kerklaan door middel van een stippellijn ingetekend. Er zijn 2 bruggen in het Akersloter tracé opgenomen met een over spanning van respectievelijk 3,5 en 8 m. De bruggen zijn gesitueerd over de Fielker en de Schulpvaart. Dus als u vanuit de richting Uit geest via Klein Dorregeest naar Akersloot rijdt, passeert u de 2 brug gen om de Boschweg te bereiken, zie afbeelding 5. De Boschweg en Kerklaan zouden worden verbreed en opnieuw worden geasfalteerd. Via een nieuwe weg in het verlengde van de Kerklaan komt u uit op De Crimpen om zo richting Schouw te rij den. Op afbeelding 7 ziet u hoe dit nieuw stuk weg zou gaan lopen. Bij het Schouw zou de weg niet ter hoogte van het pontveer op de rijksweg langs het kanaal aansluiten, maar achter om de bebouwing zijn geleid. Pas na de bebouwing sluit de weg aan op de rijksweg langs het kanaal (zie afbeelding 8). 63

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 65