De Nieuwe Weg De wegen in Akersloot De Geesterweg, de doorgaande weg dwars door Akersloot, is 50 jaar geleden opengesteld voor het verkeer. Oudere Akersloters en Uitgeesters die de aanleg nog hebben meegemaakt spreken daarom nog steeds van "De Nieuwe Weg". De eerste plannen voor de nieuwe weg dateren uit 1934. Het oor spronkelijke tracé zou lopen over de Boschweg en Kerklaan. Uit eindelijk zijn de plannen aangepast, en is voor het huidige tracé gekozen. In eerste instantie zou de weg in het kader van de werkver schaffing worden aangelegd. Door een andere en ruimere financie ring voor de weg was dit niet meer nodig. Onder verantwoording van het Hoogheemraadschap is de weg grotendeels door wegenbouw bedrijven aangelegd. Begin 1940 start men met de aanleg van het zandbed voor de weg. Door de oorlog wordt de aanleg vertraagd en pas in het najaar 1951 wordt de weg voltooid. Maar laten we niet op de zaken vooruitlopen en een kijkje nemen bij de planvorming en aanleg van de Geesterweg, met een kort over zicht hoe de situatie van de Akersloter-wegen er rond 1930 uitzag. Akersloot in de jaren dertig van de vorige eeuw, een klein dorpje met nog geen tweeduizend inwoners. Het dorp en de buurtschappen hebben smalle en vaak nog onver harde wegen, die in de herfst en win ter vaak onbegaanbaar zijn. Veel vervoer ging nog met paard en wagen, speciaal hiervoor waren de paardenpadjes in de onverharde we gen. Niet alleen de wegen in het dorp waren in matige staat, ook de toe gangswegen naar het dorp waren vaak slecht begaanbaar. Op afbeel ding 3 ziet u schematisch het wegen net van Akersloot rond 1930. Afbeelding 1Vanuit het noorden was Akersloot goed bereikbaar. In de jaren der- Onverharde Julianaweg tig werd de smalle onverharde weg lang het kanaal verbreed en nabij dt V"™'".? "ucle geasfalteerd, en zo getransformeerd tot rijksweg. Vanuit Uitgeest was Wilhelminaweg het dorp moeilijker te bereiken. De belangrijkste toegangsweg naar Akersloot liep via Dorregeest en het Sluisje. Deze smalle bochtige Groei uil Akersloot. 58

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 60