De familie Zoon Geloof Doop- trouw- en overlijdensdatums Achternamen Plaatsnamen Generatie I. In aansluiting op "Het levensverhaal van Piet Zoon" hebben wij een genealogie in rechte lijn van de familie Zoon uitgezocht. De familie Zoon is geen "echte" Akersloter familie. De oudste Zoon, die wij hebben kunnen achterhalen, is Krelis Teunisze Soon gebo ren omstreeks 1710 in Bergen. De familie Zoon is van oorsprong rooms-katholiek. Niet alle doop- en trouwdatums zijn te achterhalen. De oorzaak hiervan is, dat de RK-registratie van deze gegevens in Bergen beginnen in het jaar 1721. In de zeventiende eeuw is het gebruik van achternamen nog zeer uitzonderlijk. Men gebruikte toen het zogeheten patronymicum. De voornaam van de vader werd als een soort achternaam gebruikt. B.v. Krelis Teunisze: Krelis, de zoon van Teunis. Pas in het begin van de negentiende eeuw werd het hebben van een achternaam door Napoleon verplicht gesteld. De familie Zoon ge bruikte in de achttiende eeuw al een achternaam. Ook de schrijfwijze stond nog niet vast. Het kwam voor dat een naam op verschillende manieren geschreven werd. Zo komen we bij deze familie Soon en Zoon tegen. Voor zover er geen andere plaatsnaam is vermeld, zijn de leden van de familie Zoon in Akersloot geboren, getrouwd of overleden. KRELIS TEUNISZ, geboren omstreeks 1710, overleden te Bergen op 7-12-1775. Krelis trouwde op 22-4-1736 te Bergen met LIJSBETH CRELISSE (WINDER), overleden op 21-5-1762 te Bergen aan de Molenbuurt. De kinderen uit dit huwelijk zijn in Bergen geboren en gedoopt. 1. Antonius (Teunis), gedoopt op 7-2-1737. 2. Cornelius (Cornelis), gedoopt op 23-7-1738, overleden op 23-9-1738. 3. Margaretha (Grietje), gedoopt op 25-7-1740.

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 36