Op 30 december is hij hier op het kerkhof begraven. Er lag heel veel sneeuw. Engel was toen misdienaar en moest bij Pepping een sneeuwschuiver laten maken om een padje te maken naar het kerk hof. Dat zal veel induk op hem gemaakt hebben want hij was nog maar negen jaar. Er was toen geen nazorg of iets dergelijks. Toen we van de begrafenis kwamen stonden de luiers nog in de emmer. Cor, Tiny dochter van Piet), moeder, Piet met dochter Ellie. Mijn zwager Cor Verduin wilde een garage beginnen en vroeg of ik niet in een ander huis kon gaan wonen. We hadden er wel oren naar want het huis aan de Kerklaan was te klein voor ons gezin. We had den geen badkamer en gingen bij moeder, die met Riet en Jan naast ons woonde douchen. Mijn broer Jaap zat in de gemeenteraad en die heeft gezorgd dat we naar de Ixiastraat konden gaan. In 1966 zijn we hier gaan wonen. Het huis was toen net gebouwd. Cor Verduin had het geluk dat Agie Overpelt naar het bejaardenhuis ging. Agie woonde in een klein huisje aan de Julianaweg achter ons huis. Er stond ook een grote timmermansschuur van haar man Gerrit Overpelt die overleden was. Op deze plaats staat nu de garage. Cor kocht ook samen met m'n broer Han het dubbele woonhuis. De koe- schuren werden weggehaald. Achteraf heb ik er wel eens spijt van gehad van de Kerklaan weg gaan te zijn. Ik had in die tijd het huis aan de Kerklaan voor 18.000,kunnen kopen. Maar we moesten nu eenmaal naar een groter huis. Toen mijn zus Riet ging trouwen is mijn moeder met broer Jan naar het Heer Derckplantsoen gegaan. Na twee jaar ging mijn moeder naar Strammerzoom en Jan ging bij Han in de kost. 34

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 34