De moeder van Coba was overleden en we zijn bij haar vader inge trokken. We hadden daar alleen een slaapkamer en leefden gewoon over huis. Maar we hadden toen al een woning in zicht, dat was de helft van het dubbele woonhuis, dat op de plaats van de boerderij gebouwd zou worden. Na een jaar zijn we daar gaan wonen. In die tijd werkte ik op de bus van Beentjes en de Bruyn voor ver voer van mensen naar de Hoogovens. Toen ik achttien was had ik mijn rijbewijs gehaald en ook mijn vrachtrijbewijs. Dat ging toen allemaal anders, je kon zo op een vrachtwagen rijden. Het rijexamen heb ik in Haarlem gehaald. Op die bus heb ik niet zo lang gereden. Toen Arie Verduin erbij kwam was ik bang dat er een man teveel was. Ik heb ontslag geno men en ben naar de Hoogovens gegaan. Daar was werk zat. Ik was er eerste man op de dompelvertinnerij en heb er altijd met plezier gewerkt. Op 29 juli 1950 kwam ons eerste kind. Alle zes kinderen zijn op de Kerklaan geboren: Tiny 1950. Ellie 1951. Engel in 1953 vernoemd naar mijn overleden broer Engel. Cor ook vernoemd naar mijn over leden broer in 1956, Ger in 1957 en Hans in 1962. Hans was al zwak na de geboorte. M'n vrouw was een keer een avond weg en ik moest er op passen. Ik haalde 't kind uit de wieg en dacht: dat is niet goed. Met drie maanden kreeg hij een dubbele longontsteking. Op eerste Kerstdag brachten we hem 's avonds naar het ziekenhuis en op derde Kerstdag overleed hij. Wij hadden toen nog geen telefoon, Van Vliet wel. Truus van Vliet kwam 's nachts zeggen dat we waren opgeroepen door 't ziekenhuis. We mochten hun auto lenen. Er was toen zoveel sneeuw gevallen dat het niet te doen was om langs het kanaal te rijden. De A9 was nog niet officieel geopend maar we zijn er midden in de nacht toch over gereden. Toen we in het ziekenhuis kwamen leefde Hans nog. Om negen uur in de morgen belde Van Vliet naar het ziekenhuis. Hij moest de auto hebben want hij had afgesproken met een klant meubels te gaan kopen. Mijn vrouw moest helemaal vóór in het ziekenhuis naar de balie voor de telefoon. Toen ze terugkwam hadden ze de zuurstof weggehaald en was ons kind overleden. Ik zat er bij. We kregen Hans niet meteen mee want op verzoek van het ziekenhuis is er nog sectie verricht. Hans had allerlei kleine afwijkingen en had nooit gezond kunnen worden. Piet de Koster heeft toen veel voor ons ge daan. De volgende dag lag Hans boven in zijn bedje en veel mensen kwamen kijken. Dat was toen de gewoonte.

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 33