Van mijn andere broers en zussen is Jan ongetrouwd gebleven en in 1988 overleden. Trien is gehuwd met Cor Verduin, Han gehuwd met Nel Verduin en overleden in 1975. Jaap trouwde met Nel Oostermeijer en overleed in 1976 aan een hartstilstand. Riet trouwde met Jaap Zweeris. Ze zijn allemaal Akersloters gebleven. Ik werkte een jaar of vijf bij "De Moriaan" toen de oorlog uitbrak. Na een paar weken werd de cacaofabriek gesloten. Ik ben toen naar de Hoogovens gegaan, die moest draaiend blijven. Ik werkte er een halfjaar en de Hoogovens werden gebombardeerd. Ik ben hem toen gesmeerd en ging tijdelijk bij Jan Mooy op de tuin werken. In 1941 werd ik opgepakt om in Duitsland te werken. Het was een strafmaat regel voor "Feiandiche Kundgebung". Met een paar jongens was ik in café "t Pontje". Een paar meidetj zwaaiden naar ons en we zwaai den terug. Toevallig kwamen er een paar Duitsers langs. Die pakten mij en Piet de Groot op. Ik was toen 20 jaar. Na een halfjaar kwam ik weer terug. Vaak ging ik mijn broer Engel helpen in de slagerij met slachten en op zaterdag vlees rondbrengen. Mijn jeugd kent geen vergelijk met de jeugd van nu. De jongeren hebben nu geld en ik had geen cent te makken. Vanaf mijn veer tiende heb ik bij de junioren gevoetbald, ik ben bij Verduin op dans les geweest en ik ging vissen in de polder. We zaten ook wel thuis te kaarten met Cor Jonker uit Dorregeest, Arie Verduin en nog wat anderen. Op een keer ging ik alleen op de fiets naar café Baltus om te dansen en muziek te horen. Onderweg kwam ik Coba van der Eng tegen Coba is de dochter van Jilgert van der Eng uit Uitgeest en Catharina van Weenen uit Egmond aan de Hoef. Ze liep daar met een paai vriendinnen en ze begon tegen me te praten. Ik kende Coba al om dat ik daar op zaterdag vlees bracht. Dan kwam zij altijd gauw naai de deur. Ik heb haar 's avonds thuisgebracht langs het "skarrelpadje". het Slimpad. We maakten geen afspraakje, 't Heeft lang geduurt voor ik op zondag een keer naar haar huis ging. Toen is het aange raakt, 't Was toen niet zo dat je elkaar vaak zag, je kon alleen of zondag komen. Coba werkte in die tijd voor dag en nacht. We hebben zeven jaar verkering gehad en zijn toen in Uitgeest ge trouwd op 24 februari 1949. Op die dag droeg Coba een lichtgrijs mantelpak en we werden in een luxe wagen uit Alkmaar naar he gemeentehuis en de kerk gereden. Cor Verduin reed ons. De bruilof was in het café van Vreeburg en Jan Veldman speelde op zijn accor deon.

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 32