iu niet melk- opge- bij. ermis ging werd halen, een kersloot Gerard j juf- n der orde m ge- hij in z'n erend. Ver- t zijn mis- naar et de Slager Engel Zoon tijd van nu vergelijkt kon er nooit veel bij ons vroeger. Toch heb ik geen ongelukkige jeugd gehad. Cor en Han werkten al op de cacaofabriek "De Moriaan" in Wormer- veer en ik ben er ook gaan werken voor 4.75 per week. Elke dag in weer en wind op de fiets heen en terug. De werktijden waren van zeven tot vijf uur. Je werkte toen ook nog op zaterdag. De verdien sten gingen naar moeder, dan had ze ook nog een paar centen. Mijn zuster Trien ging ook uit werken. Jan had ook in de Zaan gewerkt, maar ging later va der helpen op de boerderij. Hij had niet veel zin in het boerenwerk. Hij werkte ook op de tuin van Baltus. Toen vader bedlegerig werd nam ook Cor ontslag op de cacaofabriek om in de boerderij te helpen. Cor hield van het boerenwerk. In 1940 overleed Engel op 28-jarige leeftijd aan een hersenvliesontsteking. Dat had hij in militaire dienst opgelopen. Hij had een slagerij in Uitgeest en was nog geen drie jaar getrouwd. Voor ons allemaal was dat een hele klap. Vader is een jaar of vier bedlegerig geweest. Hij kreeg ook aderverkalking en wist op't laatst niets meer. Dat zat hem allemaal in het eten, vroeger werd er veel te vet gegeten. Hij sliep alleen en de wijkzuster kwam hem verzorgen. Ik heb daar ook vaak mee geholpen, daar had ik geen problemen mee. Van de dokter moest er ook wel eens bloed afgetapt worden, dat deden ze vroeger. Mijn vader had dik bloed. Vader overleed op 66-jarige leeftijd in 1944. In 1950, mijn moeder was toen 65 jaar, werd de boerderij gesloopt en op dezelfde plaats (nu no. 27) een dubbel woonhuis gezet met een stal en een barg er achter. Hoe dat op geldgebied allemaal mo gelijk was begrijp ik niet. Op 30 augustus werd er met de bouw begonnen en in december was het huis klaar. Er werd toen nog niet geheid. Cor leed aan een verwaarloosde longontsteking. Dat is nooit meer goedgekomen. Hij had geen lucht. Het boerenwerk werd moeilijk voor hem en hij zat vaak in huis. Vanaf die tijd ging het boerenbe drijf langzaam achteruit. Er waren al koeien opgeruimd vanwege abortus bang. Cor overleed in 1955 op 38-jarige leeftijd. Hij is nooit getrouwd geweest. 31

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 31