Van links naar rechts: Cor, moeder. JaapJan, Wout Duin. kuip die met heet water gevuld moest worden. Dat kun je je nu niet meer voorstellen. In het begin haalden we dat hete water bij de melk fabriek. Maar al had moeder het niet gemakkelijk ze had een opge ruimde natuur. Ze ging gezellig met ons om en was graag overal bij. Graag zat ze een paar uurtjes bij het eerste deuntje als het kermis was. Vader werd nogal snel kwaad. Maar dat was begrijpelijk. In die tijd ontving vader twee cent voor een liter melk. De melk ging eerst naar de kaasfabriek in Akersloot en toen die gesloten werd kwamen de gebroeders Sengers uit Heiloo de melkbussen halen. Slachtvee ging naar de markt in Alkmaar. We hadden ook een groentetuin voor eigen gebruik. Jaap, Piet, Han en Cor als misdienaar. Foto ±1930. Ik ben tot m'n veertiende jaar op school in Akersloot geweest. Ik was een middelmatige leerling. Gerard Krom was een van de beteren in de klas. Bij juf frouw Sernee ging het goed maar meester Van der Holst kon niet met kinderen omgaan en geen orde houden. Hij sloeg met zo'n kegel die op de gym ge bruikt wordt. Ik was niet makkelijk en wanneer hij mij sloeg mepte ik terug. Ik heb hem ook wel in z'n achterwerk gebeten en ben daarna de straat opgerend. Mijn schoolvrienden waren Jan Verduin, Arie Ver duin, Joop de Groot en Dré van Sikkelerus. Dat zijn altijd mijn vrienden gebleven. In mijn lagere schooltijd ben ik mis dienaar geweest. Mijn broers waren dat ook. Op mijn veertiende jaar ben ik gaan werken. Ik had wel graag naar de ambachtsschool gewild maar dat zat er niet in. Als je het met de 30

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 30