In 1900, grootvader was toen 62 jaar, liet hij een woonhuis bouwen aan de Kerklaan naast het huis van de dames Velzeboer (later woon den Jan Oud en Griet Krom er in). Mijn vader volgde op 22-jarige leeftijd zijn vader op in de boerderij aan de Kerklaan. Grootvader overleed in 1909 op 70-jarige leeftijd. Staand: moeder Elisabeth, Marie Smit-Duin, Jaap Duin. Zittend: opoe en opa Duin. Ik weet meer van mijn grootouders van moederskant. Dat waren Engel Duin geboren in 1854 in Heemskerk en Maartje Kroon gebo ren in 1853 in Assendelft. Ze hadden een tuinderij aan de Maarten van Heemskerklaan in Heemskerk en teelden aardbeien, appels en peren. Mijn moeder was hun oudste dochter. Grootvader was een leuk mannetje en grootmoeder een pikvin. Ik ging er graag naar toe omdat mijn grootmoeder zo lekker soep kon koken. Die mensen hebben in hun leven klap na klap gehad. Van hun zeven kinderen overleden er drie vóór ze een jaar waren. Verder verloren ze een zoon, een dochter en een schoonzoon aan t.b.c. Hun kleindochter Maria trouwde in 1934 met Petrus Kerssens, bloembollenkweker in Akersloot. Grootvader en grootmoeder zijn oud geworden en heb ben vijf van hun kinderen overleefd. M'n moeder geboren in 1885 was dus de dochter van Engel Duin en Maartje Kroon Ze werkte in de Schermer en ging om de zoveel tijd lopend naar Heemskerk. Dat kun je je nu niet meer voorstellen. Ik ben er niet bij geweest maar vermoedelijk is ze onderweg in Akersloot mijn vader tegengekomen. 28

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 28