Het Levensverhaal van Piet Zoon Piet Zoongeboren 11 juni 1921, bedacht zaam en rustig. Hij kiest zijn w oorden wel overwogen. Toch niet iemand die achter de ramen blijft zitten. Hij trekt er nog graag met de auto op uit. De grootvader van vaderskant was Jan Zoon, geboren 1838 in Uitgeest. Hij trouwde in 1868 op 29-jarige leeftijd met Trijntje Schut in 1844 in Akersloot geboren. Ze was de dochter van bloembollenkweker Cornelis Schut en Aagje Meijne uit de Molenbuurt. Alle Schutten op het dorp zijn verre familie van me. Mijn grootouders woonden in een boer derij aan de Kerklaan. Ik heb ze nooit gezien en nooit gekend. Er zijn geen foto's van. helemaal niks. Mijn vader vertelde er ook niet van. Hij was een stillige man. Wat ik weet heb ik van tante Neel, tante Mie en tante Ma gehoord. Grootvader had een stuk of veertien koeien, een paar varkens en schapen. Hij huurde van de kerk wei land dat aan de overkant van de boerderij lag. Verder huurde hij drie stukken land in de Limmerpolder: twee- en-een-halve morgen van ome Jan Putter, de Drie Morgen en de Distermaat, dat was een lang stuk dat van iemand uit Limmen gehuurd werd. Daar moest hij elke keer met die beesten naar toe. Mijn grootvader en grootmoeder kregen 11 kinderen: Maartje, Cornelis (gehuwd te Zijpe en op 27-jarige leeftijd overleden), Aagje, Jan (binnen een half jaar gestorven), Johannes, Antje (op 8-jarige leeftijd overleden), Pieter (mijn vader geboren in 1878), Nicolaas (na 8 maanden gestorven). Mietje, Cornelia en Maartje. Dat hebben we allemaal op papier. Zo bleven er dus maar twee zoons over om de boerderij over te nemen. In 1891 overleed mijn grootmoeder Trijntje Schut. Ze was toen 47 jaar en haar jongste kind zes jaar. Grootvader hertrouwde in 1894 met Geertje Molenaar, die al twee maal weduwe was geweest. Grootvader was toen 55 en Geertje 56 jaar. Getuigen bij dit huwelijk waren Arie Teeling. bloemenkweker. Jan Verduin, winkelier en Jacob Boschman, veldwachter. De oudste zoon Johannes trouwde in 1900 met Maartje Hoogeland uit Heiloo en ging daar op een boerderij wonen.

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 27