Sedert 1923 echter bestaat het raadhuis uit 5 lokaliteiten met grooten zolder en andere aanhorigheden, terwijl de vloerbedekking met linoleum een uiteraard grooteren arbeid vergt dan vroeger met een zandvloer. Door de vele nevenbetrekkingen kon de toenmaligen veld wachter deze nevenfunctie voor de daaraan verbonden wedde (f 210,-) waarnemen. Zou de tegenwoordige wedde inder daad op peil moeten worden gebracht om geschikte gegadig den te verkrijgen dan zou deze minstens moeten worden ver dubbeldhetgeen tot gevolg zou hebben het vol-noodlijdend worden der gem.financiën. Nu de tegenwoordige veldwachter en diens vrouw genegen zijn deze functie tesamen uit te oefenen voor de daaraan ver bonden wedde, kan dit voorkomen worden. Bovendien wordt daarmee bereikt dat alleen betrouwbaar gemeentepersoneel het raadhuis betreden op tijden dat daarin geen secretariepersoneel aanwezig is, hetgeen van groot be lang wordt geacht. Het wil ons voorkomen dat de vervulling van deze functie door den gemeente veldwachter en gedeeltelijk door zijn vrouw zeer wel kan geschieden zonder schade van de politie practijk. De veldwachter moet toch in deze gemeente zijn surveillance diensten verrichten, zoodat het gelijktijdig doen van bode diensten ook geen bezwaar vormt; bovendien mag hierbij niet uit het oog worden verloren dat deze gemeente met hare ruim 2500HA oppervlakte alleen tegen een zeer hooge bezoldiging aan anderen, deze diensten kan zien waargenomen worden. Het is om al deze redenen, dat wij UHEG beleefd doch drin gend verzoeken het daarheen te leiden, dat de functie van bode-conciërge, door ons kan worden opgedragen aan den tegenwoordigen gemeente veldwachter" De brief van burgemeester Van den Heuvel had succes. Op 1 oktober 1939 werd Vonk benoemd tot bode-concierge en te vens schoonmaker van het raadhuis, tegen een jaarwedde van ƒ210,-. In een schrijven van 29 januari 1942 acht de burgemeester het wen selijk dat er gehoor wordt gegeven aan de door de secretaris-gene raal van het departement van binnenlandse zaken gegeven richtlij nen tot het toekennen van een tijdelijke toelage voor het politie personeel van 5% van het bruto-loon.

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 22