Heiloo, Cas- veldwachter weest, want een bedank- salaris werd wonen werd ding 50,--, akker 5,--, der/ 25,-. ris bij. che aanslui- achter. Hier- le discussie, vooral bij kan dit van aardoor zijn april 1933 ;e tijdsom- aren gekort dit in: "be- jaren, aan- leente-amb- d een tijde- len 25% tot Op neven- r per jaar is t bezoldigd september ser. Ook dit Zijn jaarsalaris bedroeg 1.150,—, toelage voor politiediploma 50,—, aan toelagen voor uniform en schoeisel 100,— en vrij wo nen geschat op 195,—. Totaal 1.495,—. Vonk moest het in eerste instantie zonder bijverdienste uit neven functies doen. De burgemeester had bij het ontslag van de vorige veldwachter aan de Commissaris van de Koningin toegezegd aan de nieuwe veldwachter geen nevenfuncties meer te zullen opdragen. Nog geen maand na de indiensttreding van Vonk schreef burge meester Van den Heuvel de volgende brief aan de Commissaris van de Koningin: "Tot 15-5 j.l. datum waarop het ontslag inging van den toenmaligen veldwachter waren diverse gemeentelijke betrek kingen als nevenfuncties opgedragen. Rekening houdende met onze aan UHEG gedane toezegging bij onze aan U gerichtte brieven d.d. 3-3-1933 en 4-9-1933 zijn aan den nieuwe benoemde gemeenteveldwachter tot nu toe geen nevenbetrekkingen meer opgedragen. Alle tot dan toe door den vorigen gem. veldwachter waarge nomen nevenbetrekkingen zijn aan anderen opgedragen al leen de functie van bode-concierge van het raadhuis is nog niet bezet omdat daarvoor geen geschikte gegadigden zijn te verkrijgen voor de daaraan verbonden wedde. Dit ligt ook wel voor de hand omdat deze wedde nog dagteek- ent uit den tijd, dat het raadhuis uit één lokaal bestond met een met zand gedekte vloer. 21

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 21