lis verhoogd raadsverga- laan om aan van 25,-- genomen. aar Schagen. ers tot veld- -12-1878 te 500,-- per Is gemeente - tndere werk- rsloot te zijn jeest. s veldwach- 500,-- per erschillende Dat hij tweemaal per jaar zijn kleeding en bodegeld ontvangt maar dat dit ter aanvulling van zijn maandgeld dienst moet doen, waar van voor het koopen van kleeren niets of zeer weinig overblijft, ter wijl hij daarom noodgedwongen tot dit verzoek is overgegaan. Tijdens de mobilisatie heeft hij door drukke werkzaamheden met de distributie enz. waaraan ook eenige belooning was verbonden de duurte het hoofd kunnen bieden, maar daar dit nu reeds eenige tijd is afgeloopen en de producten niet goedkooper worden, is zijn sala ris werkelijk te laag. Waar Uwen raad in de laatst gehouden vergadering de salarissen van Burgemeester, Secretaris en ontvanger op flinke hoogte heeft gebracht, zoo hoopt hij dat hij als daarop volgend ambtenaar ook in deze gunst mag deelen. Daar het salaris van den gemeente ontvanger is gebracht op f 1000,— per jaar, voor wien het toch wer kelijk een bijbetrekking is, terwijl voor mij het salaris als veldwach ter het hoofdbestaan uitmaakt, zoo verwacht ik dat Uwen raad met mij de meening zal deelen dat mijn salaris wel eenige herziening behoeft, en dat ik op Uw aller medewerking mag rekenen. Hierbij wordt nog overlegd een staat van veldwachterstractementen in plaatsen van grooter en kleiner zielental als deze gemeente" boren op 10 leiloo, was 11a de Jong. aadhuisweg 800,-. In ar schrijft de gemeen- is te verho- i. "Dat zijn ar als veld- steeds stij- ning te laag rvan hij zijn In dit geval had Cornelis Hoogland voor deel van zijn dubbelfunctie. Als bode- concierge voorzag hij, tijdens de raadsver gaderingen. de raadsleden van koffie en hoorde zo wat er besproken werd. Uit de door Cornelis bijgevoegde staat van salarissen die betaald werden in andere 19

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 19