Jan Posthumus raad werd Uwen aanschrijving no; 67/112116 heb ik de eer U mede te delen en 6 maan de weduwe et gemeente- uit Egmond- chter aange- Zijn salaris olgende be en post van n van bood- len van post- nateriaal uit r dagen was angen van de erijen waar- ostbode zich heden buiten zig houden, tuur besloot ippen, maar n op de post omroepen - zal mogen aan de post- van de brie- uurt. Aan de 5,— worden aanplakken, worden be- ïocht hij van /en waarvan jven van de den inhoud 1. dat in deze gemeente één arrestantenlokaal aanwezig is. 2. dat dit lokaal hoogst zelden gebruikt wordt, een enkele maal voor een dronkaard of ter overnachting van een armen door trekkende reiziger. 3. dat zich daarin geen bed of matras bevindt. 4. dat het voorzien is van een met ijzeren roeden beschermd beweegbaar glasraam. 5. dat zoo nodig als voeding koffie en brood wordt verstrekt. Een week na zijn zeventigste verjaardag vraagt Jacob Boschman ontslag aan. In de raadsvergadering van 16 maart 1905 stellen B&W voor om met ingang van 1 juli aan Jacob een pensioen toe te kennen van 200,— per jaar. Mocht Boschman eerder overlijden dan zijn vrouw, dan zal het pensioen geheel of gedeeltelijk op zijn vrouw overgaan. Verder wordt goedgevonden dat Boschman de kleinere gemeentebe trekkingen. thans door hem bekleed, zoveel mogelijk zal waarnemen. Na ongeveer twee jaar. Jacob is dan 72 jaar, stopt hij ook met deze werkzaamheden. Jacob Boschman is overleden op 11 mei 1915. Hij is 80 jaar geworden. Links In de raadsvergadering van 23 juni 1905 werd bekend ge maakt, dat Jan Posthumus door de Commissaris van de Ko ningin is benoemd tot veldwachter van de gemeente Akersloot. Jan Posthumus, geboren op 7 december 1869 te Kortezwaag (Friesland), was gehuwd met Antje Kater. Zijn laatste standplaats was Anna Paulowna. Zijn salaris bedroeg 400,— per jaar, benevens vrije woning en 50,— voor "bovenkleding en uitrusting". Met ingang van ja nuari 1906 kreeg Jan 10,- per jaar, als tegemoetko ming in de kosten van onderhoud van zijn rijwiel. Met ingang van dezelfde datum werd het bedrag Oefenen met de brandspuit, veldwachter Jan Posthumus. 17

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 17