Jacob Boschman Jacob Boschman hebben genomen. Na overleg met de raad werd besloten dat hem wekelijks 6,— zal worden toegelegd". Pieter Kwantes overleed op 5 februari 1880, oud 33 jaar en 6 maan den. Bijna anderhalfjaar later op 22 juni 1881, kregen de weduwe Kwantes en haar zeven kinderen een gratificatie van het gemeente bestuur van 45,55. Jacob Boschman, geboren op 9-3-1835 en afkomstig uit Egmond- Binnen, was getrouwd met Neeltje Pel. In januari 1880 werd hij tijdelijk als bode en veldwachter aange steld en kreeg op 8 juni 1880 zijn officiële aanstelling. Zijn salaris was 300,— per jaar. In de raadsvergadering van 19 oktober 1887 werd het volgende be sproken: Op de gemeentebegroting stond nog altijd een post van 25,- Dit bedrag ontving de postbode voor het doen van bood schappen voor het gemeentebestuur, zoals het meenemen van post zegels of ander materiaal uit Alkmaar. Een dezer dagen was een schrijven ontvangen van de directeur der Posterijen waar uit bleek dat de postbode zich niet met werkzaamheden buiten zijn ambt mocht bezig houden. Het gemeentebestuur besloot deze post te schrappen, maar 25,— uit te trekken op de post van aanplakken, omroepen enz., waaruit 10,— zal mogen worden uitbetaald aan de post bode voor het legen van de brie venbus bij Molenbuurt. Aan de veldwachter zal 5,— worden betaald voor het aanplakken, terwijl uit het restant het doen van boodschappen zal worden be taald. Jacob woonde aan de Waterzijde. Op 11 januari 1888 mocht hij van de gemeente bij zijn woning een schuurtje laten bouwen waarvan de kosten hoogstens 120,- mochten belopen. Op 3-12-1898 beantwoordt de burgemeester een schrijven van de Commissaris van de Koningin: "Ter voldoening aan den inhoud

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 16