Pieter Kwantes Dat hij geen fondsen heeft om van te leven en wegens zijn leeftijd niet meer in staat is, om door handarbeid geheel in zijn onderhoud te voorzien Er wordt besloten: "Aan genoemde Hendrik Bakker, wanneer hij door den Commissaris des Konings eervol als gemeenteveldwachter alhier zal zijn ontslagen, een pensioen toe te leggen van 200,— 's jaars, hetwelk met 50,— zal worden verhoogd, wanneer hij na verloop van tijd volgens het oordeel van den raad geheel ongeschikt tot eenigen arbeid mogt worden Met dit goede bericht voor Hendrik, wordt hij uitgenodigd de ver gadering verder bij te wonen. Er staat genotuleerd: "de gewezen veldwachter en bode dezer ge meente Hendrik Bakker, daartoe uitgenodigdverschijnt ten verga dering, en hem worde met eene gepaste toespraak van den burge meester, zijne bewijzen van eer\>ol ontslag uitgereikt en daarbij de zilveren tabaksdoos met inscriptie, die hem van wege de gemeente wordt vereerd. Tevens overhandigt hem de burgemeester een zilve ren brillendoos en dito bril, ook voorzien van een toepasselijke in scriptie, die hem door de leden van het gemeentebestuuur en den secretaris als aandenken worden aangeboden. Bakker verklaart beide geschenken met erkentelijkheid te aanvaarden en neemt afscheid onder dankbetuiging voor de hem bewezen welwillendheid en on derscheiding. In het jaar daarop staat in de boeken vermeld een geschenk voor de eervol ontslagen veldwachter 35,—. Op 69-jarige leeftijd was Hendrik nu gepensioneerd. Zijn opvolger werd: Hij was afkomstig uit Ilpendam en was gehuwd met Maartje Kleen. Het echtpaar woonde in de Kerkbuurt. Op 8 december 1877 werd Pieter officieel benoemd. Zijn salaris was 300,— per jaar en 50.— kledinggeld. Op 18-6-1879 werd de veldwachter bewapend, dit kostte de gemeente 22,70. Ruim twee jaar na zijn indiensttreding staat op 14-1-1880 genotu leerd: "De veldwachter deze gem. P. Kwantes in een ziekelijke toe stand verkeerd die hem belet zijne dienst waar te nemen, zodat B&W het nodig hebben geacht iemand aan te stellen, teneinde tijdelijk de functie van bode enz. te vervullen, en daarvoor den persoon van

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 15