In die tijd kwam het regelmatig voor dat er vee uit de wei werd gestolen. Hier volgt een van de procesverbalen die hiervan werden opgemaakt: Veldwachter Dirk Bosman komt namens Guurtje Kwant, weduwe van broodbakker Paulus Schoon aangeven; dat in de nacht van 28 op 29 september 1833 uit het land van de weduwe Schoon aan de Lageweg (nu Boschweg) alhier, een lam is gevild waarvan aan de slootkant alleen de kop en de ingewanden werden gevonden Heeft Dirk de dader achterhaald? Dit staat niet vermeld. In 1837 nam Dirk ontslag bij de gemeente. Hij kocht een cafébedrijf in Alkmaar en ging daar ook wonen. In 1850 liet Dirk weer van zich horen. Hij solliciteerde naar het ambt van burgemees ter, maar de toenmalige burgemeester en de gemeenteraadsleden van Akersloot von den hem "niet zeer geschikt." Dirk Bosman was getrouwd met Maartje Volkers. Hun zoon Cornelis, geboren op 31 januari 1830, was een van de oprichters van de Alkmaar Packetdienst. "De Stierop" Op 12 september 1837 staat vermeit: Hendrik Bakker in dienst als bode en veldwachter. Zijn beroep is timmerman. Hij is in Akersloot geboren en is 28 jaar oud. Hij heeft gediend bij de artillerie. Bij het beleg van de Citadel te Antwerpen heeft hij zich goed gedragen. Bij de installatie van Hendrik werd bepaald dat hij geen ander be roep zal mogen uitoefenen en dat hij "behoorlijk" zorg zal dragen voor het schoonhouden van het raadhuis. Verder moest hij de door het gemeentebestuur gegeven orders opvolgen. Zo kreeg Hendrik er ook nog het baantje van schoonmaker bij. Voor deze werkzaam heden kreeg Hendrik een salaris van 110,— per jaar. Hendrik werd geboren op 23 september 1809. Hij trouwde met Trijntje Dekker uit Krommenie. Hendrik en Trijntje woonden aan de Molenbuurt. In de jaren daarna werd het stil rond Hendrik, zijn loon was inmid dels verhoogd tot 250,— per jaar. In 1843 lezen we, dat Hendrik moest optreden tegen de pontbaas Jacob Steeman. Deze Steeman bedreigde de heelmeester Auke Sierk Hennes en wilde hem niet overzetten om in de Schermeer een zieke te bezoeken. m Eén van de schepen van de Alkmaar Packetdienst Hendrik Bakker 10

De Groene Valck - Akersloot | 2001 | | pagina 10