De bommen lieten kraters na met een diameter van circa 20 meter en 7 meter diep. Eén bom is niet ontploft. Deze blindganger ligt nog steeds meters diep onder het aardoppervlak. De brokstukken van het toestel werden door de hevige explosie over een groot oppervlak verspreid. Vooral in de Schermer zijn veel brok stukken te vinden. Het landingsgestel en een stuk van de vleugel dwarrel den in het Noord- Hollandskanaal, dat gedeeltelijk in een vlammenzee veranderde. Foto 5: Brokstukken van de Liberator geladen op een dekschuit. lijkend projectiel kwam neer op Boekei. om te wachten op de klap. Gerrit Leijen, die in een riethoop op Boekei dekking zocht, werd bijna geraakt door een propeller die vlak naast hem insloeg. Een op een bom Toeschouwers doken weg Een toevallig passerende postbode pakte het projectiel op en stopte het in zijn fietstas. Het bleek een zuurstoftank te zijn. Een motor en overige brokstukken van het vliegtuig kwamen te recht bij de boerderij van de familie De Geus (tegenover het pontje). Diverse Akersloters en ook inwoners van de Schermer hebben on derdelen van het toestel gevonden. In de loop der jaren zijn met behulp van een metaaldetector onder andere twee mitrailleurs, een stoel en andere onderdelen opgespoord. Een wonder is het dat er ondanks de grote materiële schade geen gewonden zijn gevallen. In opdracht van de Duitsers zijn later de brokstukken van het vlieg tuig op een dekschuit geladen en naar het Zerlegerbetrieb in Utrecht vervoerd. 8

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 8