Het voorjaar van 1947 brak aan. Met de eerste prille voorjaarstekenen kwam de grote verwachting: uit bed, wandelen! De benen nog stijf, maar wandelen. O, heerlijke dagen! Wat waren ze kostbaar! Alles duurde ongeveer vier weken. Toen was alles weer grauw en ellendig. Opnieuw constateerde de dokter een afwijking. Jan Tijmes en zijn vrouw Stien, woonden na hun huwelijk in dit huis aan de Boschweg nu no. 15, (foto 1959) Een beeld van mijn toekomstplannen zal ik niet be schrijven. Ik heb eigenlijk maar één doel en dat is be ter worden. Als dit eens zo zal zijn, dan gaan wij ver dere plannen maken. Want teveel zal afhangen van de omstandig heden. Maar wat ik nu kan leren is meegenomen. Mogelijk heb ik er later nog iets aan en als dat zo is, zal ik dankbaar terugdenken aan de lessen van de A.S.S.O. En daar ligt hij nu weer, stil op een plank. Weg voor jaar, weg zomer, weg thuiskomst. O, nu wordt hij sen timenteel, zoudt u zeggen? Nee, want daarvoor heb ik teveel idealen. Want ik wil leven, ik wil weer lachen in de zonneschijn. Maar hoe kan ik het bereiken? Daar voor neem ik les van de A.S.S.O. Dat is voor mij twee ledig. In de eerste plaats doe ik wat, nu ik niets anders kan doen. En in de tweede plaats leer ik ervan. Ook dat is voor mij zeer belangrijk! Vooral als je al zo lang enig onderwijs hebt moeten ontberen. Dat is zo onge veer mijn levensloop. Nu ben ik alleen maar nieuwsgierig naar mijn cijfer over dit opstel, indien u er tenminste een cijfer voor toekent. Uw cursist J. Tijmes San. Zonnestraal Termeulenpav. Gang 2K. 16 Hilversum. (taal 7, stellen 9) 86

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 86