M. Kerssens Mz. hebben ervaren, maar ook letterlijk mee-gemaakt in de zin dat wij mee geholpen hebben dat de veranderingen mogelijk zijn geworden. Herinneringen laten ons weten dat er andere tijden zijn geweest dan wij nu mogen beleven. Het is een rijkdom om van beide te kunnen genieten. Met deze mijmeringen sluit ik mijn korte schets van de geschiedenis van de Dorpshoeve af. De hoeve staat er nu als een stille getuige van wat er zich in de loop van de tijd op en rond haar heeft afgespeeld. Het is met recht een monument ter herinnering aan haar bewoners vanaf 1855, toen ze werd opgericht, tot op heden. Gebruikte afkortingen: Alkm. Alkmaar/ Alkmaarsche arch. archief Crt. Courant EEG Europese Economische Gemeenschap EG Europese Gemeenschap Fam. Familie jrg. jaargang inv. inventaris Mz Martinus zoon NNAA Nieuw Notarieel Archief Alkmaar NHD Noordhollands Dagblad Prov. Provincie Pz Paulus zoon Reg. Regionaal uittr. uittreksel z.j. zonder jaartal Geraadpleegde literatuur: Clazing, Riet. Het levensverhaal van Hannes Kerssens. "De Groene Valck", perio dieke uitgave van de Vereniging Oud-Akersloot, nummer 18, juni 1989. Dekker, Ed. Noordhollands Dagblad-Alkmaarsche Courant, 23 januari 1996. Dorpshoeve: met "koes" en "goed regen- en welwater". Joode, Ton de. Landleven. Het boerenbestaan van toen. Amsterdam 1981 Kerssens, DickNz. Het geslacht Karstens/ Kerssens. Het KalfZaanstad z.j. (uittr.). Kerssens, DirkNz. De familie Kerssens. Het KalfZaanstad 1996. (uittr.). Kleijn, Koen. Boerderijen in Nederland. Alphen aan den Rijn 1994. Lans, Jos van der en Vuijsje, Herman. Lage landen Hoge sprongen. Nederland in beweging 1898/1998. Wormer 1998. Noordhollands Dagblad-Alkmaarsche Courant, 7 april 1995. Laatste boer in kom van Akersloot vertrekt wellicht naar Hoogegeest. 81

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 81