Toen ik met de pensioen ging, hadden de kinderen een groot span doek opgehangen. We zaten hier met z'n tweetjes en daar kwam een draaiorgel 't erf op. We stonden er naar te kijken en toen kwam er een auto met een kippenhok. De kinderen dachten: als je niks meer te doen hebt zijn 'n paar kippies wel leuk. Schitterend! Van m'n vrouw kreeg ik een stoel, dan kon ik uitrusten. Maar ik heb genoeg te doen. Ik houd de tuintjes bij van Marijke Buur, van Ineke en van Ron. Van de zeven dagen liep ik wel drie dagen een rondje hier achter door de polder en toen ik met de pensioen ging liep ik vaker, bijna elke dag. Op een gegeven moment kwam Maarten Keysper naar me toe en vroeg of ik beschermer van de weidevogels wilde worden. Ik wilde dat wel. Je groeit een beetje in dat werk, je maakt er studie van. Ik bescherm de vogels van de Klein Limmer Polder tot de Kromme Sloot, land van de jongens Veldt en Piet Meijer. Ik loop het land meter voor meter af en zet stokken bij de nesten. Het gaat om de kievit, de grutto en de tureluur. Als de koeien op het land komen of verweid worden, gaan er beschermers om de nesten. Het is altijd prachtig als je de kievit in het voorjaar voor het eerst hoort. Dan gaat het de goeie kant op. Watje allemaal ziet in het land: hermelij nen en jonge hazen en ook luchtballonnen met kaartjes om terug te sturen. Ook wonen we hier goed om alles in de gaten te houden. Door de verrekijker zie je of een schaap op zijn rug ligt. Ik heb er al heel wat weer op de poten gezet. Of we zitten naar de koeien te kijken en ik zeg: "Dat gaat niet goed moeders". Dan waarschuw ik de eigenaar als er een koe op kalven staat. Ook gebeurt het wel dat ik een dam- hek dicht moet doen dat een visser open heeft laten staan. Ook heb ik door op tijd te waarschuwen een koe van de verdrinkingsdood gered. Dat beest kon niet tegen de schoeiing op. Maar er zijn ook lammetjes verdronken en een keer vier pinken door de bliksem ge troffen. Van de jongens van Veldt krijg ik elk jaar een attentie voor "Het Wakend Oog". Toen we vijf-en-twintig jaar getrouwd waren, gingen we voor 't eerst op vakantie, een week fietsen op de Veluwe. Dat doen we nu elk jaar, maar niet langer dan een week, anders krijg ik heimwee naar Akersloot. En als het mooi weer is, fietsen we samen naar De Schermer en De Beemster. We doen veel samen. En als we allebei thuis zijn, hebben we het ook voor elkaar. Alle kinderen wonen in Akersloot behalve Rita, die in Limmen woont. 31

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 31