Nadat we bij Meervogels in het eerste elftal vijf keer kampioen waren ging ik op mijn zeven-en-dertigste in het derde spelen. De sterkte was er bij mij af en in het derde speelden meer jon gens die in het eerste had den gevoetbald. In het derde zijn we ook kam pioen geworden. Toen ik een jaar of veertig was werd ik aan mijn knie geblesseerd. Ik naar dokter. Die zei: "Als je je rustig houdt wordt het nog wel wat". Toen was het over met voetballen. Het is toch Vader Jaap Verduijn op 88-jarige leeftijd. een deel van mijn leven geweest. Op mijn acht-en-veertigste kreeg ik hernia en werd bij de L.T.B. afgekeurd. Ik heb een jaar thuis gezeten maar dat is niks voor mij. Ik dacht: Ik moet toch wat! Ik heb geinformeerd bij de sociale werkplaats. Vroeger wist ik niet eens wat het was en dat het bestond. Ik er naar toe voor een gesprek en dat was niet onsoortig want de directeur was vroeger een Akerloter geweest dus dan raak je natuurlijk in gesprek over Akersloot. Ik moest wachten op bericht en een half jaar lang hoorde ik niks. Ik ben er weer naar toe gegaan en toen kreeg ik na een keuring werk aangewezen. Ik werd hovenier bij de nonnetjes en moest de tuin bijhouden van de zusters Augustinessen bij het Centraal Ziekenhuis en ook bij de zusters van J.M.J. die in huize Voorhout woonden waar nu het M.C.A. is. Dat was een hele mooie tijd ondanks dat sommige mensen je een beetje wegschuiven omdat je bij de sociale werkplaats in dienst bent. Maar daar had ik maling aan. Ik vond het er prachtig en je zag weer eens andere mensen. Ik moest ook een keer de zusters helpen as maken voor de askruisjes. Want Piet kon alles. Ik ben altijd op de fiets te werk gegaan. Ik heb daar tot m'n vijf-en-zestigste gewerkt en ik heb er nooit spijt van gehad want anders had ik vanaf acht-en-veertig jaar thuis moeten zitten. 30

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 30