;eg verke- reeg bleef j (toen no. >37 te wo- ïwoond. getrouwd )e Vriend- t ik danste, twintig en i. De brui- t je dan de :euwde die ;n voor de eet ik nog e ging dan noeder in- neteen een lienst, Aaf ilwassenen jen kamer tje. Er was slemaal op de burge- lurgemees- ste kindje, en. 't Kon es. Ze is in ïs. Pastoor tina omdat ral niet om /andaan de i maar ge- De aanwij- We hadden goed gespaard voor de meubeltjes. We zaten er pittig bij. Absoluut. Iedereen die nu bij ons komt zegt: "Wat wonen jullie mooi". Het huis is in 1956 gebouwd en ik heb gehoord dat het niet kon voor die prijs. Het lekte aan alle kanten, bij de schoorsteen en de kozij nen. We hadden soms vijf, zes bakken in de kamer staan. Jaap Tiebie zal wat op 't dak gezeten hebben om de pannen goed te leggen. Piet Verduijn in zijn voortuin op de Westerweg. Op de achtergrond links de boerderij van Sander en rechts het huis van Schouten aan de Startingerweg. Foto 1960. Maar we hadden een badkamer met lavet, dat was al een hele luxe al was er geen warm water. We verhuisden in december 1956 maar trokken toch weer bij mijn schoonmoeder in omdat ze ziek werd en Gon daar de boel ging redderen. We waren vier maanden niet thuis geweest en onverwachts, midden in de kermisdrukte brachten mijn zwager Theo en ik onze spullen met een bakfiets naar de Westerweg omdat ons tweede kind geboren moest worden. Dat kon niet op de Julianaweg omdat mijn schoonmoeder ernstig ziek was. Mijn vrouw werd met de taxi van Roemer naar ons huis gebracht. Op 5 augustus 1957 werd Ineke geboren en in hetzelfde jaar stierf mijn schoon moeder. Rita, Cora, Ron en Pim zijn ook op de Westerweg geboren. We heb ben dus vijf kinderen, drie dochters en twee zoons. Jaap van Aal heeft alsnog een opvolger, want Pim is bakker geworden. Hij werkt bij de warmste bakker van Akersloot. 29

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 29