t een boom. in die boom t. Daar heeft ïelvaartsdag in aangeno- an ome Piet Het aanne- rar die ouwe ard met een ir gekosterd. Ze liep altjd aak even bij rk kwam. Je Irootmoeder erssens. Hij daar lelies. Ze woon- ïn acht kin- entje achter stierf op 49- nna Plukker lijn moeder, jaar was en der Eng. Alie, Agie aren. Groot- en kweekte d. Ze woon- irt, waar hij toe, lopend geweest. Je ;ing je weer. ng is 83 ge- Foro genomen op de nog onverharde Julianaweg. Tweede van links is Dirk Verduijn en vijfde van links is Aaltje Tiebie. Vader werd "Jaap van Aal" genoemd omdat hij de zoon was van Aaltje Tiebie. Hij heeft het bakkersvak geleerd bij Jan Putter, de grootvader van Aad, bij Piet van Baar en bij een bakker in Bever wijk. Vroeger ging je al gauw de deur uit. Op 12-jarige leeftijd ging hij voor dag en nacht naar Krommenie om bij een bakker te werken. In Krommenie kreeg hij het recept van taai mee. Die bakker bakte heerlijke taai en vader wou een bakkerij in Akersloot beginnen. Krommenie was ver genoeg van Akersloot om het recept te geven. Mijn vader, Jaap Verduijn en mijn moeder Rika Wiebes hebben elkaar in Uitgeest ontmoet. Ze trouwden in 1923, mijn vader was toen 25 jaar en mijn moeder 27. Ze kochten de bakkerij en het huis op de hoek van de Dorpsstraat en de Koningsweg naast het huis van Arie Buur, de vader van Doortje Buur en Aak de post. De weduwe van Gerbrand Bakker verkocht huis en bakkerij. De prijs was f 4200,—. Ze hadden geen geld want ze kregen f 2000,— hypo theek bij Delemarre en f 2200,— bij pastoor Van Baaren. De aktes hiervan heb ik nog. De weduwe Bakker hertrouwde en ging met haar zoon Gerbrand bij Delemarre aan de Sluis wonen.

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 21