Foto 7: Verzetsman W. Woestenburg De boer pikte de parachutist op en verstopte hem op de zolder van zijn schuur om hem uit de handen van de Duitsers te houden. Maar de Duitsers hadden de Amerikaan zien neerkomen en waren weldra ter plaatse om de boerderij te doorzoeken. Toen ze met hooivorken in het hooi gingen prikken, besloot de boer de schuilplaats van de Amerikaan bekend te maken. Hij had immers ook nog 2 zonen van 16 en 18 jaar thuis, die zich ook schuilhielden voor de Duitsers. Dus de situatie werd te gevaarlijk. Toen de Amerikaan was gevonden en de Duitsers hun taak hadden volbracht, bood de boer hen koffie aan. Dit stemde de Duitsers wat milder en na het drinken van de koffie kwam de boer er zonder represailles vanaf. Twee andere Amerikanen kwamen neer aan de Bloemendalerweg. Toevallig passerende Duitsers namen de twee gevangen. Vier bemanningsleden daalden met hun parachute neer in de Graf- termeerpolder. Zijluikschutter Vance Jeffers had verwondingen, ver oorzaakt door het luchtafweergeschut. De gewonde Amerikaan werd door Graftenaar G. Bakker naar de dokter gebracht. Nog diezelfde dag overleed Vance Jeffers aan zijn verwondingen. Zijn stoffelijk overschot is op het kerkhof van Graft ter aarde be steld. Foto 8: De neergeschoten Graftenaren liggen nog steeds naast elkaar in hetzelfde graf begraven op het katholieke kerkhof van De Rijp. Ieder jaar wordt bij hun graf een krans gelegd. Twee andere Amerikanen, de neusschutter Martin Howard Rubin en piloot Ralf F. Sanderson, werden door omstanders bij verzets man Willem Woestenburg afge leverd. Lou Beumer en Willem Woestenburg, twee jonge Graf tenaren en beiden lid van het verzet, wilden de vliegers met een roeiboot naar een schuil plaats in de Eilandspolder bren gen. De Amerikanen waren al in burgerkleren gestoken en al roeiend probeerde het viertal de schuilplaats te bereiken. Op de Zuidersloot nabij Noordeinde werden ze ontdekt door pa trouillerende Duitsers.

De Groene Valck - Akersloot | 2000 | | pagina 10