21 Nov.: Boelhuis te Akersloot, ten sterfhuize van den heer C. van der Oord Pzn, op Woensdag I December 1897, voormiddags 9 uur, van: 3 puikbeste Koeien, 1 Kalf, 1 Schaap, 10 Kippen en Haan, Kapwagen, Boerenwagen met toebehooren, Karn, 3 Kruiwagens, Kippenhok, Tuigen, Brandhout, Riet, Palen, Rogge, Erwten, Boonen, Hooi, Mest enz. Benevens Huisraad en Inboedel, waaronder: Chiffonnière, Linnenkast, Bedden met toebehooren. Tafels, Stoelen, Spie gels, Schilderijen, Klok, Emmers, Koper-, Blik-, Glas- en Aardewerk. Verder: Gouden- en Zilveren Voorwerpen, als: Bloedkoralen Ketting, Zijnaalden, Kapspelden, Tabaksdoos, Theelepeltjes enz. Notaris L. Top. 5 Dec.: Notaris L. Top te Bergen, zal op Woensdag 22 december 1897, voormiddags 10 uur, in de herberg "de Goede Verzorging" te Akersloot, in het openbaar verkoopen: 1. Eene huismanswoning met Boet, Erf en Tuin, in de Kerkbuurt te Akersloot, kad. sectie G. no 725, groot 26 aren 95 centiaren. 2. Zes akkers uitmuntend Bouwland, op den Sluisbuurtergeest aldaar, kad. sectie G. nrs 619, 620, 625, 626, 627 en 628, samen groot 66 aren en 50 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van den heer C. van der Oord Pzn. Inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris. 12 Dec.: Schip gezonken. In den stormachtigen nacht van Dinsdag op Woensdag j.1., is op de Alcmaarsche meer de schuit van schipper S., komende van Amsterdam en geladen met briquetten en steenkolen, gezonken. Ongeveer 8 uur 's avonds gebeurde dit ongeval. De schipper en zijn knecht klommen in den mast en hebben daar den gehele nacht doorgebracht, 's Morgens werden zij opgemerkt door eenige bewoners van de Akersloterwoude. Deze begaven zich per roeischuitje naar de plaats des onheils en wisten de opvarenden uit hunne netelige positie te verlossen. W.G.M. Veldt 38

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 38