het jaarlijks exploitatietekort. Zoals u kunt begrijpen zijn de entreegelden lang niet voldoende om alle uitgaven te dekken. De bouw van een zwembad is kostbaar, de jaarlijkse rente en aflossing van de geldlening, de personeelsbezetting en het onderhoud in de ruimste zin van het woord vergen vele tienduizenden guldens. Er is bijna een vaste regel voor: als een zwembad aan stichtingskosten 850.000,kost, dan is het jaarlijks exploita tietekort 10% of 85.000, Om dit exploitatietekort op te heffen had men de volgende constructie bedacht: de eigenaar van een woning zou 30% meer moeten betalen aan straat- en rioolbelasting, terwijl de aanslag in de Personele Belasting voor iedereen met 62,5% verhoogd zou worden. Deze verhoging zou men vele tientallen jaren moeten betalen. Voorts deed burgemeester De Sonnaville een zeer dringende oproep aan de bewoners om de vragen op het bijgaande enquêteformulier te beantwoorden en deze bij het gemeentehuis in te leveren. Op basis van deze antwoorden zou de gemeenteraad een besluit kunnen nemen. Dit besluit werd genomen in de gemeenteraadsvergadering van 25 mei 1972. In 't Akertje van 13 juni 1972 staat o.a: "De raad heeft besloten niet tot de stichting van een openluchtzwembad over te gaan. De uitslag van de gehouden enquête 75% van de reacties was afwijzend) is hierbij van overwegende invloed geweest". Op de plaats waar de heren Van Dijk en Van Gelder "hun" zwembad gerealiseerd hadden is al meer dan 25 jaar de Jachthaven van Watersportvereniging Akersloot gevestigd. Ria Louwe Bronnen: Notulen zwembad (ged.bewaard gebleven). Alkmaarsche Courant 1957. 't Akertje, jaargang 1972. 36

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 36