van een open recreatiebad, waarbij de verwarmingsmogelijkheden van het instructiebad benut zouden kunnen worden voor bij verwarming van het recreatiebad. Ter motivering van het bovenstaande werd onder andere aangevoerd: - Dat tijdens het 12-jarig bestaan van het Natuurbad, ongeveer 50% van de jeugd beneden 25 jaar nu in het bezit van een zwemdiploma is. Voordien was dit nog geen 1%. - Dat ook recreatief gezien het bad een grote plaats inneemt voor het overgrote deel van de Akersloter bevolking. - Dat momenteel het schoolzwemmen van ongeveer 500 leerlingen van de lagere scholen in het vaste lesrooster is opgenomen. Gedurende het zomerseizoen worden deze lessen gegeven in het Natuurbad Akersloot, terwijl gedurende het winterseizoen de lessen gegeven worden in het overdekte zwembad te Beverwijk. Bij eventuele sluiting van het Natuurbad Akersloot zou ook gedurende de zomer moeten worden uitgezien naar instructiemo gelijkheden in Beverwijk of een andere plaats. Waarbij, afgezien van de hoge instructiekosten en extra reiskosten, reke ning moet worden gehouden met de mogelijkheid dat op andere plaatsen geen tijd of ruimte beschikbaar is om deze zweminstructie voor Akersloot te verzorgen. Tenslotte bood het Stichtingsbestuur haar diensten aan om na overleg met het gemeentebestuur te onderzoeken in hoe verre de bevolking van Akersloot aan de realisering zou kunnen meewerken. Ze gingen van de gedachte uit dat het overgrote deel van de bevolking de totstandkoming van een instructie- en recreatiebad zou toejuichen. In 1970 kwam de toenmalige badmeester-instructeur de heer H.J. van Deukeren met een plan om een overdekt instructie- bad te exploiteren. Dit plan kon geen doorgang vinden, omdat de heer Van Deukeren na het seizoen 1970 door omstandigheden naar zijn woonplaats in België moest vertrekken. Desondanks verrichtte de Stichting Natuurbad Akersloot een onderzoek naar de bereidheid onder de bevolking om hier aan mede te werken. Het aantal reacties was echter dermate gering dat aan verdere uitwerking niet gedacht werd. 34

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 34