INATUÜRBAD AKERSLOOT rvr c=> BEWIJS VAN TOEGANG Het water van het Alkmaardermeer, onderzocht door de daartoe bevoegde instanties, werd in de jaren 1956/57 aan geduid als zeer goed zwemwater. Helaas. In een vergadering van de Stichting Natuurbad Akersloot, gehouden op 10 januari 1969, spreekt het stichtingsbestuur haar ernstige verontrusting uit over de toestand van het water. Er wordt besloten een brief aan het College van Burge meester en Wethouders te schrijven: "Gezien de resul taten van de in het seizoen 1968 eenmaal per veertien dagen genomen watermon sters, en gezien de reacties hierop van de Inspecteur van de Volkgezondheid, is het be stuur zich bewust geworden dat zij de volgende feiten onder ogen moet zien: 1Het water in het natuurbad voldoet bacteriologisch niet aan de eisen, die voor zwemwater gesteld moeten worden. 2. De ondeugdelijkheid van dit water is niet veroorzaakt door onhygiënische toestanden op of in het natuurbad zelf, maar wordt veroorzaakt door de toestand van het gehele Alkmaardermeerwater, dat tengevolge van diverse oorza ken zoals lozing vanaf schepen en vanuit omliggende wo- zo ZO Op «onvroot OwHI foosfom loodér 8; vo°' o»geo»f»(td« varboden huitan hal afg sgiwambad la tomen. ningen en bedrijven, ondeugdelijk is geworden en naar ver wachting nog steeds ondeugdelijker zal worden. 3. Aan het stichtingsbestuur staan geen middelen ter beschikking om in deze toestand verbetering te brengen. 4. Hoewel de Inspecteur voor de Volksgezondheid te ken nen heeft gegeven, dat volgens verwachting het natuurbad gedurende het zomerseizoen 1969, en mogelijk ook in 1970, nog als zodanig gebruikt zal kunnen worden, moet voor zien worden dat het gebruik van het natuurbad op langere termijn als gevaarlijk of scha delijk voor de volksgezond heid, en alzo onverantwoord moet worden geacht, reden waarom het bestuur op eerste aanzegging van de Inspecteur voor de Volksgezondheid zal moeten besluiten om het natuurbad als zodanig buiten ge bruik te stellen. 5.De situering van het Natuurbad is zodanig dat verbou wing tot binnenbad, geheel afgesloten van het Alkmaardermeer, onverantwoorde kosten zou vragen, mede gezien het feit, dat de beschikbare omringende grond naar de huidige eisen (zonne- en speelweide), te enenmale on voldoende is. 32

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 32