Het levensverhaal van Marie Kerssens Marie Kerssens geboren op 28 april 1928 heeft een leven van werken en zorgen gekend. Toch heeft ze de goede herinneringen aan vroeger bewaard. A» s, S|f f Voor zover in de archieven is nagegaan, is Maarten Kerssens mijn overgrootvader. Hij is in 1836 geboren in Krommenie. Hij trouwde met Grietje Jonker, die in 1833 in Oudorp geboren is. Uit dit huwelijk kwamen tien kinderen voort, drie dochters en zeven zoons. De oudste drie zijn niet in Akersloot geboren. Omstreeks 1863 moeten mijn overgrootouders naar Akersloot gekomen zijn want mijn grootvader Jan Kerssens is in 1864 in Akersloot geboren. De jongste zoon van mijn overgrootouders was Paulus Kerssens, geboren in 1875. Hij is van een andere tak van de familie Kerssens, die in de Noordermolen van Akersloot gewoond hebben. Mijn overgrootvader was dagloner. Van m'n grootouders weet ik helemaal niets. Daar werd nooit over gepraat vroeger. Ze waren al dood voordat ik er was. Ik denk dat mijn grootvader Jan Kerssens een keuterboertje was. Hij staat geboekt als bloem kweker. Hij was getrouwd met Grietje van der Velde. Wel weet ik dat ze aan de Hoogegeest woonden in het huis waar later de familie Terluin woonde (nu no. 11) en vier kinderen hadden. De eerste drie waren Grietje, Tinus en Jans. Daarna kwam Paulus die navier maanden overleden is. De jongste was Jan, mijn vader. Tussen Tinus en Jan zat tien jaar verschil. Grootvader overleed aan longontsteking vijf maanden nadat mijn vader geboren werd en zijn moeder overleed toen hij zeventien jaar was. Daarna woonde hij ergens over huis in Uitgeest. Ik heb een keer een klein fotootje van mijn grootmoe der gezien. Ik kan niet weten hoe ze was, maar op de foto leek ze een stugge vrouw. Mijn vader trouwde op 16 juni 1925 met Maria Catharina Vrouwe, geboren 13 februari 1907. Ze was de dochter van Piet Vrouwe uit Uitgeest en van Marie Admiraal. Ze was de oudste van elf kinderen. Ik denk dat de Admiraaltjes van Bakkum kwamen. Piet Vrouwe was bollenkweker. Ik weet niet waar het vandaan gekomen is maar het verhaal gaat dat hij geld gewonnen of geërfd had. Hij heeft een kroeg gekocht in Uitgeest aan de Middelweg waar nu een Chinees zit (hoek 2

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 2