verhuisd. We hadden al die tijd zo klein gewoond, dus dat was voor ons een kasteel. De kamer leek wel een balzaal met een grote kachel in het midden. We hadden wat gespaard en hebben overal zeil gelegd. Boven was een badkamer met een lavet. Ik had er een peteroliestel in de hoek staan met een grote ketel water er op. Dan kon je er altijd een paar scheppen uithalen voor warm water. Dat was een luxe. Op de Westerweg zijn Hendrik, Rita en Jacqueline geboren. Moeder is in 1952 aan haar heup geopereerd en vanaf die tijd heeft ze nooit meer goed kunnen lopen. Er kwam een groter bed. De slaapkamer aan de voorkant werd woonkamer en in de vroegere woonkamer werd het bed neergezet. Eerst reed ze op een driewielerfiets die je met je handen kon laten rijden. Toen dat niet meer ging, kwam ze in een duwstoel. Later kreeg ze een electrisch wagentje en daarmee kon ze nog bij ons komen. Moeder is overleden in 1976 en vader is nog driejaar alleen geweest. Hij overleed in 1979. Van mijn broers en zusters zijn Gré, Cor en Piet overleden. Nellie lijkt het meest op moeder en Tinie heeft er ook van. Akersloot is een fijn dorp. We hebben altijd op een dorp gewoond. Wat moetje in de stad? Ik zou het vreselijk vinden om in een stad te wonen, al die mensen voor je benen. Maar als ik op mijn leven terugkijk dan denk ik: je had nooit een plek voor jezelf, geen eigen plek. Dat was niet anders. Je was arm maar iedereen was arm. Je leven is zo gegroeid thuis, daar kon je verder niets van maken. Ik heb er wel altijd moeite mee gehad dat ik niets verdiend heb, geen geld voor mezelf. Dat heb ik nooit kunnen verkroppen. Maar die tijd kun je toch niet meer terughalen. Vroeger was het thuis werken en na je trouwen begon het weer overnieuw. En alle dubbeltjes omdraaien. Nu genieten we ervan. We trekken er op uit en we hebben de kinderen en de kleinkinderen. De kinderen wonen allemaal op Akersloot behalve Jacqueline, die woont in Uitgeest. We hebben zeventien kleinkinderen. Maar 't is allemaal anders dan vroeger. Onze kinderen werken allemaal en de gezinnen zijn kleiner. Ik zou het leven niet hetzelfde overdoen, ik zou het anders gedaan hebben. Ik zou meer van de wereld willen zien. Maar ik mag blij zijn dat ik redelijk gezond ben. Want als ik naar m'n moeder kijk heb ik een rijk leven gehad. verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. Genealogie J.N. Kaptein Nzn

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 13