Hendrik van der Eng heb ik in 't café van Van Kleef (nu Komarkt) ontmoet. Henk was te oberen en ik stond daar glazen te spoelen. Hendrik is geboren in 1924 en de vijfde uit het gezin van Johannes van der Eng en Guurtje Voormeer. Hij bracht me naar huis. De Raadhuisweg was toen heel landelijk met sloten langs de kant. We hebben niet meteen een afspraak gemaakt want ik ben nog met Henk Putter naar de Alkmaarse kermis geweest. In die tijd maakte Henk van der Eng takkenbossen voor de bakkerijen van Jaap Verduin en Tijmes. Toen hij bij de puddingfabriek van Honig in Koog-Zaandijk, ging werken is de verkering aangekomen. We hebben zes jaar verkering gehad want in die tijd was er woningnood en er was ook geen geld om te trouwen. We trouwden op 16 november 1950, 't feest was thuis. We gingen bij de ouders van Henk inwonen op de Buurt, waar Jans Verduin heeft gewoond (nu Raadhuisweg naast de Komarkt). We sliepen op de achterzolder. Marie Laan en Joop van der Eng woonden er ook, dus er zaten drie gezinnen in dat huis. We hadden alleen de slaapkamer, verder woonden we er over huis. Daar is onze oudste zoon Hans geboren. En toen kregen we een huisje op 't Stet. 't Was een zomerhuis in de buurt van de starttoren op het huidige terrein van Ruigewaard. Er was een watertje, een stukje groen en een fïetspaadje. We hadden een heel klein kamertje, daar stond een dressoirtje, een tafel en een paar stoelen en een tafeltje in de hoek, een keukentje met een kookplaat, een aanrechtje met een pomp waar ik een paar keer de theepot aan stukgestoten heb en een slaapkamer. Daar was het de mooiste tijd van m'n leven, lekker vissen en leuke buren. De buren waren Siem en Coba Admiraal, Dirk en Annie Berkhout en Nelie en Lou Stuifbergen. Aan 't Stet zijn Jos en Peter geboren. De kinderen sliepen eerst bij ons op de slaapkamer. Later heeft Henk een krib getimmerd, daar sliepen de twee oudsten in. Vijfjaar hebben we in dat zomer huis gewoond. Ik ging ook vaak naar mijn moeder. De jongens werden groter en er kwam meer volk in huis. Uit de kerk vandaan zaten de jongens te kaarten. We hadden twee tafels, één in de kamer en één waar vroeger de winkel was. Er werd dan koffie geschonken. Drank was er nooit. Maar vroeger was er bij een verjaardag ook geen drank, 'n Kopje chocolademelk was al een tractatie. Toen op de Westerweg in 1956 nieuwe huizen waren gebouwd, gingen we daar naar toe verhuizen, 't Waren huurhuizen van de gemeente. Er was nog allemaal zand omheen en een klein padje aan de voorkant. De huur was f 16,— per week. Dat geld werd door opa Van der Eng opgehaald, je gebruikte toen nog geen acceptgirokaarten. Op 16 december zijn we 12

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 12