Vader te botermarkten in Alkmaar. Foto 1925. Ik ruilde rokersbonnen met Sien. Sien had rokersbonnen en ik niet want zij was zestien en ik veertien jaar. Ik weet nog dat ik haar het eerste zoen tje gaf toen ze naar het Kerkemeer schaatste. Dat vergeet ik nooit meer, ik kan dat hoekje wel uittekenen. Toen ik een jaar of negentien was, mocht ik met Kees Swart op dansles in Limmen. Dat was "Vrij en Blij" in het parochiehuis, het werd door de kerk georganiseerd. Ik heb daar ook met Sien gedanst. Ik ben ook met Sien te ringsteken geweest in de Hooge- geest op het land van Piet Meijne. 't Is nog een jaartje uit geweest want Sien vond me te jong, maar toen vroeg ik haar weer om in Limmen te dansen te gaan. Bij Sien thuis zaten ook altijd een koppel jongens en ik ontvluchtte thuis omdat mijn moeder vaak ziek was. Ik ben ook wel met Gerard Schouten en Wim van Vliet naar Groot geweest. We zaten daar te kruisjassen, te hartenjagen of te halfjassen, dat kon je met een hele ploeg doen. We kre gen koffie of chocolademelk. Toen vader 71 jaar was, in 1960, ging hij rentenieren in het huis aan de Meej-weg dat hij lang geleden had gekocht. De familie Konijn had er ja ren ingewoond en het was toen regel dat ze, als de huur werd opgezegd, er nog driejaar mochten blijven wonen. Toen de boerderij leegkwam is Cor getrouwd. In 1965, hij boerde nog maar een paar jaar voor zichzelf, heeft Cor zijn boerderij op Starting geruild voor een boerderij aan de Julianaweg. De grond op Starting had de gemeente nodig voor uitbrei ding. De 1 ha krocht rond de boerderij werd verkocht. De grond waar nu de Chopinstraat, Schubertstraat en Mozartlaan zijn, was huurgrond van de gemeente. 8

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 8