I Moeder, Siem, Afra en Truus. Foto 1934 Op zondag gingen we altijd vanaf Starting met paard en wagen naar de kerk. Dat deed iedereen. Willem Veldt met de brik, Rood met de brik, Swart reed met zo'n wagen, Swart van Boekei en Piet Kerssens van Dorre geest ("Piet van Dijkie") kwamen met de brik: er stonden wel 'n stuk of tien wagens. De paarden werden uitgespannen bij "De Vriendschap" en stonden daar op stal. Uit de kerk vandaan moesten we mee naar groot moeder 'n kop koffie met een plak ontbijtkoek halen. Door de week ging moeder lopend naar de kerk met Uiltje Veldt-Kraak- man. Met 6 jaar ging ik naar de lagere school. Ik ging eerst met m'n broers en zussen mee en later met kameraden: Gerard Schouten, Kees Swart, Wim van Vliet, die bij Pé Veldt kind aan huis was, het hele spul liep mee. Om kwart voor acht naar de kerk met je brood in krantenpapier gepakt en uit de kerk vandaan hardlopend naar school. Tussen de middag ging je naar huis voor de warme prak. Dat ging zo door tot de zevende klas. 't Was al heel gauw dat ik op zaterdagmiddag moest helpen koeien op knappen en staarten wassen. Met acht jaar ging ik onder de koeien en ik ben er nooit meer onder vandaan geweest. Zus Jo ging naar werkhuizen en ik moest 's morgens en 's avonds helpen met melken, 't Was of 's morgens helpen met melken of naar de kerk want op school werd geno teerd wie er naar de kerk was geweest, dat was in die tijd zo. Gerard Schouten werd m'n kameraad. Hij woonde op de hoek van 't Tulpen laantje waar nu Schut woont. Het was 'n klein boerenbedrijf, de kapberg staat er nog. 6

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 6