Trouwfoto uit 1914 van vader Jan Sander en moeder Afra Wijnker. 4 Ik denk dat mijn vader en moeder elkaar hebben ontmoet op de Alkmaarse kermis, daar kwam vroeger iedereen. Er werd gedanst op de hooizolder van Gijsen, naast Piet Schot. Na hun huwelijk gingen ze in de boerderij naast bakker Schoon wonen, dezelfde boerderij waar grootvader en grootmoeder hadden gewoond. Vader en moeder kregen 12 kinderen, 5 jongens en 7 meisjes: Jan, Marie, Freek, Trien, Mien, Han, Jo, Jaap, Afra, Truus, Siem en Cor. Ik was dus de jongste op één na, geboren op 8-11-1931 In 1916 werd kaasfabriek De Hoop een coöperatieve vereniging. Met Klaas Meijne, Jan Kraakman, Jan Groot en Willem Swart was mijn vader de initiatiefnemer. Vader werd ook commissaris van de kaas- fabriek. In 1928 kochten mijn vader en moeder de boerderij van Arie Kaptein aan de Startingerweg (waar nu no. 25 is). Arie Kaptein wilde gaan rentenieren. Het was toen begin crisistijd en veel boeren konden het niet volhouden. Mijn ouders moeten dus wat geld hebben gehad, waarschijnlijk van moederskant. Moeder was weeskind en thuis gehaald bij haar grootvader en grootmoeder Stam uit Zijdewind. Afra, Truus, Cor en ik zijn op Starting geboren. Vader kon nu meer koeien houden. Hij had grond in de Limmerpolder en de Kleine Polder en de Lange Kamp en 't Breggestuk. Hij huurde er grond bij waar nu Strammerzoom staat. Langzaam is hij groter geworden. De boerderij naast Arie Schoon is verkocht aan Willem Broersen. Die is daar later melkboer geworden en molk nog een koetje of vijf, zes.

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 4