We zitten hier al tien jaar in. Sien helpt nog steeds met bruiloften, ze kan het niet laten. Ze maakt huissoep op haar eigen manier en helpt met koude en warme buffetten. Jan wilde op een gegeven moment weer verbouwen. Ik had geen zin meer in investeren. We zijn met z'n allen om tafel gaan zitten en in goed overleg met alle kinderen is Jan mijn opvolger geworden, ook van het caravanpark. Het land dat aan het meer ligt, heb ik gehouden. Momenteel heb ik wat schapen. Het boerenhart zit er nog in. Ik kijk graag naar vee of naar een goeie koe. Ik help Jan als dat nodig is. Ik zou niet graag stilzitten. Mijn moeder overleed aan de Meerweg in 1964 en mijn vader in 1974. Van mijn broers en zusters zijn er vier overleden: Jan in 1984. Freek in 1991, Jaap in 1948 en Mien in 1984. Alle kinderen wonen in Akersloot, behalve Willy, die woont in Amsterdam. We hebben tien kleinkinderen, vijf jongens en vijf meisjes. Toen de nieuwbouw er nog niet was, keek ik van hier op de boerderij van broer Jan. We wonen hier in de oude kern. Piet van Baar heb ik altijd bewonderd. Al rammelden de pannen van het dak met kermis of dansavonden, die man hoorde je nooit, hij liep altijd te lachen. Bernard Tiebie bewonder ik ook. Hij was overbuur en hij heeft nog nooit een kik gegeven. Henk Maasen woont hier vlak naast. Nooit een wanklank. Alles heb ik met hulp van Sien gedaan, keihard heeft ze meegewerkt. Wat ze allemaal gedaan heeft is enorm. Ik moet eerlijk zeggen: Als ik Sien niet gehad had, had ik het nooit gered. Dat is met de meeste bedrijven zo. Als je de jeugd niet bij je hebt word je oud. Je moet alles bijhouden en met je tijd meegaan. Als ik de kans kreeg, zou ik het zo weer overdoen. verteld aan en opgetekend door Riet Clazing genealogie: J.N. Kaptein Nzn. vertaling Duitse akte: J.J. Kaldenbach 18

De Groene Valck - Akersloot | 1997 | | pagina 18